BDSM – jak zacząć niegrzeczną przygodę?

BDSM – jak zacząć niegrzeczną przygodę?

Opublikowano: 2018-03-31 15:24:58
Kategorie: Inspiracje , Zabawy w dominację i uległość (BDSM)

Wiemy, że prawdopodobnie masz już dość słuchania o tym, jak 50 Twarzy Greya zmieniło życie seksualne wielu par naszego pokolenia. To jednak prawda – liczba wyszukiwań takich fraz, jak BDSM, S&M, dominacja i uległość wystrzeliła w górę już na kilka dni po premierze filmu. Przedstawiamy Ci nasz przewodnik dla osób zaczynających przygodę z BDSM.

Czym jest BDSM?

BDSM to termin używany do opisania pewnych aspektów seksu, pochodzący od angielskich słów Bondage, Domination, Sadism, Masochism.

Chociaż niektórzy kojarzą BDSM jako perwersyjną formę współżycia, to w rzeczywistości wcale nie musi angażować seksu. Niektóre aspekty dotyczące uległej mentalności mogą być ważniejsze niż samo współżycie. Specyficzne praktyki kochanków, których kręci BDSM opierają się na świadomej zgodzie na przejęcie kontroli przez jednego z partnerów. BDSM wiąże się z różnym natężeniem bólu, ograniczaniem ruchu i poddaństwa. Można to robić przez uczynienie z kochanka niewolnika seksualnego, dawanie klapsów, zakładanie łańcucha na szyję i kajdanek na ręce oraz zmuszanie go do klęczenia w poddańczej pozycji. To tylko niektóre przykłady aktów w tematyce BDSM.

Co oznacza dominacja?

Pierwszym krokiem w BDSM jest podjęcie decyzji o tym, kto z Was będzie odgrywał rolę dominującego, a kto uległego. Niezwykle ważne jest wymienianie się rolami, po to, abyście oboje mogli doświadczyć kontroli oraz jej braku w relacji seksualnej z partnerem.

Najprościej ujmując, osoba dominująca musi wykazać się siłą i zdolnością do kontrolowania, a uległa powinna być posłuszna i wykonywać wszystkie rozkazy swojego partnera. Może się okazać, że osoby odpowiedzialne w życiu i pracy lubią tymczasową utratę kontroli i uczucie bycia wolnym od konieczności podejmowania decyzji.

W BDSM partner dominujący daje klapsy, krępuje ciało, chłosta pejczem, zakłada klamerki na sutki, a uległy zgadza się na bycie zdominowanym.

Zaufaj swojemu partnerowi – możesz przetestować swoje seksualne granice i odkryć nowe pragnienia, których nigdy wcześniej nie czułaś/eś!

Umieszczenie kogoś w fizycznej niewoli nie zawsze oznacza, że przejmiesz nad tym kimś kontrolę. Jeśli nie masz pojęcia co robić jako osoba dominująca, lepiej będzie, jeśli na początku skupicie się na sobie, bez używania wiązań i kajdanek. Odkryjcie najpierw które z Was jest bardziej dominujące w seksie, by dopiero później, po nabraniu przez partnera pewności siebie w dominującej roli, sięgnąć po zabawki erotyczne do BDSM. Przyzwyczajenie się do roli dominatora w BDSM wymaga czasu, nawet jeśli jesteś przyzwyczajony/a do przejmowania inicjatywy w seksie.

Co oznacza bycie uległym?

Pozycja uległego kochanka polega na zaufaniu i oddaniu inicjatywy partnerowi oraz umożliwieniu mu wydawania rozkazów. Twoje zachowania będą zależeć wyłącznie od Twojego partnera i tego, jaki stopień uległości przyjmiesz. Nie oznacza to, że przestaniesz mieć prawo głosu.

Uległy partner powinien zawsze móc w stanie uprawiać seks w granicach własnych pragnień bez presji dominującego na ich przekraczanie. Wiele osób, które podświadomie chcą być w uległej roli w seksie BDSM, ma obawy o to, jak taka sytuacja wpłynie na codzienne życie w związku.

Czy pozwalając na utratę kontroli, zmieni się coś w innych aspektach życia? Czy wpłynie to na zdolność dominacji w pracy lub w roli ojca/matki? Krótko mówiąc: nie, chyba że szukasz całkowitej zmiany stylu życia i chcesz ją wdrożyć. W rzeczywistości, osoby pewne siebie i społecznie dominujące niejednokrotnie lepiej odnajdują się w uległej roli we współżyciu.

Słowo bezpieczeństwa!

Pary decydujące się na BDSM powinny zawsze wprowadzać słowo bezpieczeństwa, które wypowiadane przez osobę uległą powoduje natychmiastowe przestanie wykonywania jakichkolwiek czynności przez dominującego. Jest to najlepszy sposób na niedopuszczenie do tego, by sprawy wymknęły się spod kontroli. Powinno być to słowo niezwiązane z seksem, takie jak np. latarnia czy ananas. Musicie natomiast podjąć zgodną decyzję, że tylko to słowo oznacza zatrzymanie akcji.

Najlepsze akcesoria erotyczne do BDSM

BDSM kojarzy się niektórym osobom z jednoczęściowymi skórami, kajdankami, obrożami i klatkami, co poniektóre osoby może nieco przerażać. W szczególności na początku przygody z BDSM. Wzrastająca w ostatnich latach popularność tej formy seksu sprawiła, że w sklepach erotycznych pojawiło się mnóstwo akcesoriów erotycznych usprawniających BDSM. Możecie zdecydować się na gotowe zestawy do BDSM lub wykorzystać na początek akcesoria znalezione w szafie – paski, krawaty, czy szaliki.

1. Krępowanie ruchów w BDSM

Pierwsze co przychodzi na myśl w związku z BDSM to kajdanki. W sklepach znajdziecie wiele modeli kajdanek – metalowe, skórzane, skóropodobne, z miękką wyściółką oraz pluszowe. Na początek polecamy kajdanki z miękkich materiałów, które są przyjemne w dotyku i nie pozostawiają żadnych śladów po krępowaniu. Do wiązań można używać też specjalnie do tego przeznaczonych lin, które nie spowodują ran na skórze. Do krępowania przydadzą się także specjalne zestawy umożliwiające montaż do stelaża łóżka oraz specjalne uprzęże, które pozwolą na związanie ze sobą nóg i rąk.

2. Klapsy, łaskotki i pejcze

Po pierwsze pamiętajcie o tym, że nie chcecie swemu partnerowi zrobić żadnej krzywdy. Ból powinien być dozowany stopniowo – rozpoczynamy od lekkich klapsów, zwiększając z czasem ich siłę. Dobrą rozgrzewką jest też masaż i głaskanie całego ciała, w szczególności w miejscach erogennych – uszy, szyja, genitalia. Warto wprowadzić element zaskoczenia, kiedy to partner nie wie, kiedy dostanie kolejnego klapsa. Spowoduje to napięcie i pozwoli Wam na dalszą zabawę. W tym celu pomocne będą takie gadżety erotyczne jak packi i pejcze. Dobrym sposobem na wzmocnienie doznań u partnerki jest włożenie jej w pochwę kulek gejszy.

3. Inne akcesoria BDSM

Do zabawy w BDSM warto założyć specjalne kostiumy i przebrania. Obcisłe lateksowe wdzianka to świetny i podniecający strój do zabawy tego typu. Panom polecamy bieliznę skórzaną, kamizelki i skóry.

Zabawy z sutkami mogą stanowić połączenie bólu, podniecenia i rozkoszy. W tym celu świetnie sprawdzą się specjalne klipsy na sutki lub silikonowe przyssawki, które wzmacniają dopływ krwi do wokół sutków, co potęguje doznania.

Dodaj komentarz

 (z http://)