Jak ułatwić sobie poród oraz szybko wrócić do pełnej sprawności po nim?

Jak ułatwić sobie poród oraz szybko wrócić do pełnej sprawności po nim?

Opublikowano: 2018-04-04 16:05:33
Kategorie: Kuleczki gejszy - porady, recenzje , O zabawkach erotycznych

Poród wywołuje u niejednej kobiety strach. Często słyszy się, że po naturalnym porodzie pęka krocze lub zachodzi konieczność jego nacięcia. Konsekwencją wydania na świat pociechy może być też nietrzymanie moczu oraz pogorszenie jakości życia seksualnego. Tych i innych konsekwencji możemy spróbować uniknąć, jeśli wypróbujemy kulki gejszy do ćwiczeń mięśni Kegla.

Jaką rolę odgrywają mięśnie Kegla w trakcie oraz po ciąży?

Dno miednicy składa się z mięśni, tkanek i więzadeł. Rozciągają się od kości łonowej z przodu aż do dolnej części kręgosłupa. Mięśnie Kegla działają jak hamak, który wspiera ważne organy, takie jak pęcherz, macica i jelita. Mięśnie Kegla zawdzięczają swą nazwę ginekologowi Arnoldowi Keglowi. Odkrył on w latach czterdziestych ubiegłego wieku, że ćwiczenie tych grup mięśniowych pomaga kobietom w trakcie oraz po ciąży.

Mięśnie Kegla zmniejszają ryzyko wypadnięcia macicy. Ułatwiają prawidłowe ruchy pęcherza i jelit, minimalizując ryzyko wystąpienia hemoroidów oraz łagodząc zaparcia. Zapobiegają nietrzymaniu moczu. Silne mięśnie Kegla okazują się bardzo przydatne przy porodzie, gdyż lepiej rozluźniają dno miednicy. Dzięki temu skracają drugą fazę porodu (parcie) oraz minimalizują konieczność nacięcia krocza.

Nasz wybór: Polecane kulki gejszy:

Ćwiczenia mięśni Kegla przed i w trakcie ciąży – kulki gejszy

Silnie mięśnie Kegla pozytywnie wpływają na przyszły poród. Dlatego też warto zadbać o nie zawczasu i trenować na długo przed planowaną ciążą. Do ćwiczeń mięśni Kegla najlepiej nadadzą się kulki waginalne (kulki gejszy, kulki dopochwowe, kulki do ćwiczeń mięśni Kegla). Dzięki nim mięśnie pochwy oraz dna macicy ulegną znacznemu wzmocnieniu, co może zapobiec wielu komplikacjom związanym z porodem.

Kulki gejszy przed porodem

Ćwiczenia mięśni Kegla przed porodem to dobry pomysł, aczkolwiek nie przy użyciu kulek gejszy. Warto podkreślić, iż kulki gejszy powinno się nosić przed planowaną ciążą oraz po niej. Noszenie kulek gejszy w trakcie ciąży może zwiększyć ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych. Jeśli nadal chcesz nosić kulki gejszy podczas ciąży, skonsultuj się ze swoim lekarzem ginekologiem i zapytaj o jego opinię na ten temat.

LELO - Luna Beads Noir - kulki dopochwowe (waginalne)

Kulki gejszy po porodzie

Kulki gejszy mogą być za to z powodzeniem stosowane już po porodzie. Rozluźnione mięśnie będą wymagały ćwiczeń. Poród może negatywnie wpłynąć na ich siłę, co skutkuje niekiedy nietrzymaniem moczu, a także zmniejszonymi doznaniami podczas seksu. Jeśli nie miałaś problemów, możesz wznowić ćwiczenia mięśni Kegla tuż po porodzie.

Świeżo po porodzie nasze mięśnie pozostają nieco odrętwiałe. To uczucie może towarzyszyć nam nawet przez kilka tygodni. Ćwiczenia mięśni Kegla po porodzie są jednak skuteczne, nawet wtedy, gdy nie czujemy obecności kulek wewnątrz pochwy.

Rozpocznij od kulek dopochwowych przeznaczonych dla początkujących. Cechują się większymi wymiarami oraz niższą wagą. Większe i lżejsze kulki łatwiej jest utrzymać wewnątrz pochwy. Po pewnym czasie możesz stosować kulki gejszy o różnych wymiarach i wadze.

Czytaj także: Jak profesjonalnie używać kulek gejszy?

Kulki gejszy na poprawę napięcia mięśni pochwy oraz przed kolejnym porodem

Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla pomoże Ci przy kolejnej ciąży. Jeśli będą silne, poród powinien przebiec łatwiej i bez ogromnego wysiłku. Zmniejszy się też ryzyko wypadnięcia macicy oraz wystąpienia innych powikłań związanych z pochwą.

Nasz wybór: Kulki gejszy marki LELO:

Mięśnie pochwy wpływają też na jakość życia erotycznego. Jeśli więc czujesz, że ciąża zmniejszyła Twoje doznania seksualne, winę za to mogą ponosić Twoje osłabione mięśnie Kegla. Ich wzmocnienie sprawi, że znów będziesz osiągała przyjemne i intensywne orgazmy.

Okładka artykułu: zaprojektowana przez Freepik

PEŁNA OFERTA KULEK WAGINALNYCH W SECRETIVE.PL:

Dodaj komentarz

 (z http://)