Co jeść by poprawić jakość i ilość nasienia?

Co jeść by poprawić jakość i ilość nasienia?

Opublikowano: 2018-03-05 19:38:13
Kategorie: Mężczyzna

Okładka artykułu: dobrebadanie.pl

Naukowcy od wielu lat alarmują, że jakość nasienia wśród młodych mężczyzn z każdym rokiem staje się coraz gorsza, co oznacza niższą płodność a zazwyczaj idzie również w parze ze sprawnością seksualną. Zdaniem naukowców, można wskazać co najmniej cztery główne czynniki, które przyczyniają się do tego stanu rzeczy. Są to więc, po pierwsze palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu, po drugie siedzący tryb życia oraz brak regularnej aktywności fizycznej, po trzecie stres, niedostateczna ilość snu oraz ogólnie rzecz biorąc wyczerpujący organizm styl życia, po czwarte zaś codzienna dieta, która na ogół jest uboga w składniki i produkty poprawiające jakość nasienia, przy jednoczesnej nadmiernej podaży produktów wpływających na jakość spermy w sposób ujemny.

Jak poprawić jakość nasienia? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania, jakie się pojawiają w tym obszarze.

Jak poprawić jakość nasienia?

Jak wspominano, jakość nasienia oraz ogólnie rozumiana sprawność seksualna są uwarunkowana co najmniej kilkoma istotnymi czynnikami, wśród których szczególnie istotna jest nasza codzienna dieta.

Które produkty warto umieścić w swoim jadłospisie po to, aby poprawić jakość spermy?

Według naukowców, pozytywnie na jakość nasienia wpływa między innymi spożywanie wątróbki. Wynika to z faktu, że ten rodzaj mięsa stanowi bogate źródło witaminy A, C oraz żelaza, a oprócz tego zawiera również duże ilość stosunkowo łatwo przyswajalnego białka (ponad 20 gr białka na 100 gr wątróbki). Badania naukowe dowiodły, że jakość nasienia wśród młodych mężczyzn regularnie spożywających wątróbkę jest znacząco wyższa, niż u ich rówieśników, których codzienny jadłospis nie zawiera tego produktu.

Oprócz tego, do pokarmów, które wpływają dodatnio na jakość nasienia zalicza się również orzechy (ze szczególnym uwzględnieniem orzechów brazylijskich, stanowiących niezwykle bogate źródło selenu), a także niektóre kombinacje surówek warzywnych, na przykład surówka z sałaty czerwono-listnej z dodatkiem posiekanej marchwi.

Poza tym, ogólnie biorąc na jakość nasienia (tak samo jak na ogólną sprawność seksualną), pozytywny wpływ mają produkty bogate w witaminę A, cynk, magnez, żelazo oraz selen.

Suplement, który zmieni smak Twojej spermy na słodki

Jak zwiększyć ilość spermy?

Pytanie pt. jak zwiększyć ilość spermy to kolejna z kwestii, która spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Zasadniczo, metody pozwalające na zwiększenie ilości spermy są podobne, jak w kwestii poprawy kondycji seksualnej lub poprawy jakości nasienia.

Ilość spermy powinna więc ulec zwiększeniu dzięki regularnemu spożywaniu takich produktów, jak orzechy czy wątróbka. Pomóc mogą również wysokiej jakości preparaty wzmagające produkcję testosteronu, jak na przykład ZMA (popularny suplement kulturystyczny) a także odpowiednie tabletki na zwiększenie spermy.

Wiele badań wskazuje również na to, że ilość spermy jest w dużej mierze uzależniona od podaży białka w diecie(zapewne dlatego, w trakcie regularnego spożywania na przykład odżywek białkowych lub biakowo-węglowodanowych bardzo często mamy wrażenie, że sperma "rozpiera" nam jądra).

Kolejną odpowiedzią na pytanie jak zwiększyć produkcję spermy jest więc zwiększenie podaży białka w codziennym jadłospisie.

Jak wiadomo, często trudno zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych w codziennej diecie, dlatego warto wesprzeć się suplementami na zwiększenie ilości i jakość spermy.

Powiązane wpisy na blogu
Szukaj na blogu

6 powodów, dla których warto kupować w naszym sklepie erotycznym

Rabaty dla stałych klientów

Dyskretna
paczka

180 dni
na zwrot

24-godzinna
dostawa

Darmowy
zwrot i wymiana

Bezpieczna
transakcja

Produkt poprawnie dodany do porównania!