Czy feromony mają zapach?

Czy feromony mają zapach?

Opublikowano: 2018-01-06 13:25:44
Kategorie: Feromony - FAQ

Feromony są substancjami semiochemicznymi, wpływającymi na naszą podświadomość. Czy mają one jednak określony zapach? Czy jest on przyjemny czy też odpychający? Czy istnieją bezwonne feromony? Zanim zdecydujemy się na zakup oraz nałożenie feromonów na skórę z pewnością zechcemy poznać odpowiedzi na te oraz inne nurtujące nas pytania.

Feromony damskie a perfumy

Zapach pięknych perfum potrafi rozbudzić zmysły, zwrócić na nas uwagę oraz skutecznie zaintrygować przechodzących obok ludzi. Używamy ich w pełni świadomi celu. Chcemy, aby ktoś poczuł od nas przyjemną woń, zauważył nas spośród tłumu.

Feromony są pod tym względem zupełnie inne. Uwodzicielska moc odbierana jest przez narząd nosowo – lemieszowy. Działamy tutaj na poziom podświadomy. Docieramy do mózgu, gdzie wytwarza się informacja o zrelaksowaniu, sympatii czy nawet zakochaniu w stosunku do drugiej osoby.

Feromony w perfumach jako dodatek

W wielu wypadkach, przebywający z nami nie wyczuwa nawet zapachu feromonów. To sprawia, że stanowią one idealny dodatek do naszych perfum. Dzięki nim łączymy działanie podświadome ze świadomym. Brak czucia nie zmniejsza wcale roli feromonów. Ich działanie nie jest w żadnym stopniu podobne do działania perfum, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Czym pachną feromony?

Feromony w czystej postaci mają rozpoznawalny, charakterystyczny zapach. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim, co trzecia osoba w ogóle jednak go nie wyczuwa. Niektórzy opisują go jako intrygujący, przypomina im zapach laski wanilii. W skrajnych przypadkach porównywany jest do potu.

Poszczególni producenci feromonów oferują swoje produkty jako "bezwonne" lub też "zapachowe" (z dodatkiem eleganckich perfum). Tylko od osobistych preferencji zależy, na który produkt się zdecydujemy. Warto jednak pamiętać, aby bezwonne feromony również przykrywać zapachem perfum. Każdy organizm odczuwa je w inny sposób a raczej nie chcielibyśmy zostać odebrani jako "oblepieni" potem.

Oprócz działania podświadomego, feromony potęgują również zapach perfum. Nie możemy jednak przesadzać z nakładaną ilością. Zbyt intensywny zapach może być wyczuwalny i zepsuć cały efekt.

Podsumowanie

Zapach feromonów zależy od osoby, która go wącha. Niektóre z nich będą odpychające dla danej grupy odbiorców, podczas gdy inną zaintrygują. Największą popularnością cieszą się intensywne zapachy, często połączone z domieszką perfum. To idealne połączenie dla kobiet, które chcą być zauważone a do tego wiedzą, że każdy detal jest ważny.

Dodaj komentarz

 (z http://)