Czy oddawanie moczu po seksie jest, naprawdę, konieczne?

Czy oddawanie moczu po seksie jest, naprawdę, konieczne?

Opublikowano: 2020-07-22 12:57:30
Kategorie: Babski świat , Inspiracje , Styl życia

Czy to konieczne?

Nie jest to konieczne samo w sobie, ale jest pomocne.

Oddawanie moczu po seksie może pomóc w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych (ZUM). ZUM występują, gdy bakterie dostają się do dróg moczowych, zwykle przez cewkę moczową i przemieszczają się do pęcherza.

Jeśli masz pochwę, Twoja cewka moczowa - otwór, przez który uwalnia się mocz - znajduje się blisko otworu pochwy. Jeśli masz penisa, cewka moczowa uwalnia zarówno mocz, jak i nasienie - choć nie w tym samym czasie.

Oddawanie moczu po stosunku może pomóc wypłukać bakterie, które zostały wprowadzone podczas stosunku, z cewki moczowej. Chociaż nie jest to niezawodny sposób zapobiegania ZUM związanym z seksem, jest to dość banalny sposób.

Czy ta zasada dotyczy wszystkich?

Jeśli masz pochwę i masz skłonność do ZUM, najwięcej korzyści może przynieść oddanie moczu po seksie. Droga od cewki moczowej do pęcherza jest krótka, więc bakterie nie muszą podróżować daleko, aby wywołać ZUM. Jeśli masz pochwę, ale nie masz skłonności do ZUM, oddawanie moczu po seksie może nie być tak ważne - ale nie zaszkodzi.

Sikanie po seksie jest najmniej korzystne dla osób, które mają penisa. To dlatego, że cewka moczowa jest znacznie dłuższa. Bakterie muszą podróżować znacznie dalej, aby wywołać ZUM.

Jak szybko powinno się udać do toalety?

Idealnie byłoby, gdyby udało się to wykonać w ciągu 30 minut od uprawiania seksu, czym szybciej tym lepiej.

Czy może to pomóc w zapobieganiu ciąży?

Sikanie nie zapobiegnie ciąży - nawet jeśli pójdziesz kilka sekund po uwolnieniu ejakulatu.

Podczas stosunku pochwowego wytrysk uwalnia się do kanału pochwowego, a mocz jest uwalniany z cewki moczowej. To dwa całkowicie oddzielne otwory. Innymi słowy, uwolnienie moczu z cewki moczowej nie wypłucze niczego z pochwy. Jeśli nasienie dostało do pochwy, nie ma powrotu. Plemniki już podróżują w górę, aby spróbować zapłodnić komórkę jajową.

A co z chorobami przenoszonymi drogą płciową i innymi infekcjami?

Sikanie po seksie może pomóc wypłukać bakterie wywołujące ZUM, ale nie zapobiegnie zakażeniu przenoszonemu drogą płciową (STI).

Bakterie związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową wpływają na organizm w inny sposób. Twoje ciało może wchłonąć bakterie przez małe łzy w błonach śluzowych. Sikanie nie wpłynie na ten proces wchłaniania.

Jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową jest używanie prezerwatywy za każdym razem, gdy angażujesz się w aktywność seksualną i regularnie wykonujesz badania przesiewowe.

A co jeśli nie można oddać moczu?

Jeśli nie możesz sikać, ale wiesz, że powinieneś, pomocne może być:

  • Picie więcej wody. Im więcej pijesz, tym bardziej rozciąga się pęcherz. Im bardziej się rozciąga, tym bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz chęć oddania moczu. Wypicie połowy lub całej szklanki wody zaraz po seksie może pomóc w przygotowaniu pęcherza.
  • Wypróbowanie bodźców dźwiękowych lub wizualnych. Na przykład oglądanie lub słuchanie bieżącej wody może pomóc stymulować pęcherz.
  • Siedzenie w toalecie przez kilka minut. Poświęcenie sobie kilku dodatkowych chwil może zachęcić Twój pęcherz do rozluźnienia się i uwolnienia jego zawartości.
Dodaj komentarz

 (z http://)