Czy rozmiar prezerwatywy ma znaczenie?

Czy rozmiar prezerwatywy ma znaczenie?

Opublikowano: 2020-06-26 13:08:58
Kategorie: Inspiracje , Mężczyzna , Styl życia

Seks może być niekomfortowy, jeśli nie masz odpowiednio dopasowanej prezerwatywy. Prezerwatywa, która jest zbyt duża lub zbyt mała, może ześlizgnąć się z penisa lub pęknąć, zwiększając ryzyko zajścia w ciążę lub zarażenia siebie i partnera jakąś chorobą. Może to, również wpłynąć na osiągnięcie orgazmu, dlatego znajomość rozmiaru prezerwatywy jest ważna dla bezpiecznego i przyjemnego seksu.

Rozmiary prezerwatyw różnią się w zależności od producenta, więc to, co jest „zwykłe” dla jednej marki, może być „duże” dla innej. Gdy jednak poznasz rozmiar swojego penisa, będziesz w stanie łatwo znaleźć odpowiednią prezerwatywę.

Jak go zmierzyć?

Aby wiedzieć, która prezerwatywa jest najlepsza, musisz zmierzyć swojego penisa. Możesz użyć linijki lub taśmy mierniczej. Aby uzyskać odpowiedni rozmiar, zmierz penisa we wzwodzie. Jeśli zmierzysz swojego penisa, gdy jest zwiotczały, otrzymasz pomiary tylko w jego minimalnym rozmiarze. Oznacza to, że możesz kupić prezerwatywę mniejszą niż potrzebujesz.

Musisz znać swoją długość, szerokość i obwód, aby poznać odpowiednio dopasować prezerwatywę. Pamiętaj, że twój obwód to pomiar wokół twojego penisa. Twoja szerokość to twoja średnica. Powinieneś zmierzyć swojego penisa dwa razy, aby upewnić się, że masz odpowiednie liczby.

Aby zmierzyć swojego penisa, wykonaj następujące czynności:

Dla długości:

 • Umieść linijkę lub miarkę u podstawy wyprostowanego penisa.
 • Wciśnij linijkę jak najdalej w kość łonową. Tłuszcz może czasem ukryć prawdziwą długość penisa.
 • Zmierz go od podstawy do końcówki.

Dla obwodu:

 • Użyj sznurka lub elastycznej taśmy mierniczej.
 • Delikatnie owiń sznurek lub taśmę wokół najgrubszej części trzonu penisa.
 • Jeśli używasz sznurka, zaznacz miejsce, w którym sznurek się styka, i zmierz odległość sznurkiem za pomocą linijki.
 • Jeśli używasz elastycznej taśmy, po prostu zaznacz pomiar.

Jak prawidłowo założyć prezerwatywę?

Wybór odpowiedniego rozmiaru nie będzie miał znaczenia, jeśli nie będziesz jej nosić poprawnie. Jeśli nie umieścisz prezerwatywy we właściwy sposób, bardziej prawdopodobne jest, że pęknie lub spadnie. Oznacza to, że nie zadziała tak dobrze w zapobieganiu ciąży lub zakażeniom przenoszonym drogą płciową.

Oto jak prawidłowo założyć prezerwatywę:

 1. Sprawdź datę ważności. Przeterminowana prezerwatywa jest mniej skuteczna i bardziej podatna na pękanie, ponieważ materiał zaczyna się rozkładać.
 2. Sprawdź zużycie. Prezerwatywy przechowywane w portfelu lub torebce można zniszczyć.
 3. Ostrożnie otwórz opakowanie. Nie używaj zębów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie prezerwatywy.
 4. Umieść prezerwatywę na czubku swojego penisa. Ściśnij górną część prezerwatywy, aby wypchnąć powietrze.
 5. Pociągnij prezerwatywę do podstawy penisa, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że nie jest wywrócona na lewą stronę.
 6. Jeśli prezerwatywa nie jest nasmarowana, nałóż na nią trochę lubrykantu na bazie wody. Unikaj używania lubrykantów na bazie oleju, ponieważ mogą one powodować łatwiejsze pękanie prezerwatywy.
 7. Po wytrysku trzymaj podstawę prezerwatywy, jednocześnie wyciągając ją. Zapobiegnie to jej zsunięciu się.
 8. Wyjmij prezerwatywę i zawiąż węzeł na końcu. Owiń go w chusteczkę i wrzuć do kosza.

Co jeśli prezerwatywa jest za mała lub za duża?

Kiedy nosisz prezerwatywę odpowiedniego rozmiaru, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zapobiegniesz ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową. Większość prezerwatyw pasuje do penisa średniej wielkości.

Obwód jest najważniejszy przy wyborze prezerwatywy, ponieważ prezerwatywa o zbyt małej szerokości może być ciasna wokół czubka penisa. Prezerwatywa, która wydaje się zbyt luźna wokół końcówki lub podstawy, może się ześlizgnąć.

Czy materiał na prezerwatywę ma znaczenie?

Prezerwatywy są również wykonane z różnych materiałów. Większość prezerwatyw jest wytwarzana z lateksu, ale niektóre marki oferują alternatywne produkty dla osób z alergią lub poszukujących różnorodności.

Materiały te obejmują:

 1. Poliuretan. Prezerwatywy wykonane z poliuretanu, rodzaju tworzywa sztucznego, są najpopularniejszą alternatywą dla prezerwatyw lateksowych. Poliuretan jest cieńszy niż lateks i lepiej przewodzi ciepło.
 2. Poliizopren. Poliizopren jest materiałem najbliższym lateksowi, ale nie zawiera substancji chemicznych, które mogą powodować reakcję alergiczną. Jest grubszy niż poliuretan, ale jest miękki i mniej podobny do gumy. Prezerwatywy poliizoprenowe mają tendencję do rozciągania się bardziej niż prezerwatywy poliuretanowe.
Dodaj komentarz

 (z http://)