Czy seks jest bezpieczny podczas okresu?

Czy seks jest bezpieczny podczas okresu?

Opublikowano: 2020-05-18 11:49:10
Kategorie: Babski świat , Styl życia

Czy możesz uprawiać seks podczas miesiączki?

W okresie rozrodczym miesiączka u kobiety występuje mniej więcej raz w miesiącu. Jeśli nie jesteś szczególnie wrażliwa, nie musisz unikać aktywności seksualnej podczas okresu. Chociaż seks w tym czasie może być nieco niehigieniczny, gdyż zwiększa ryzyko infekcji, przy odpowiedniej kontroli jest całkiem bezpieczny. Uprawianie seksu podczas menstruacji może w rzeczywistości zaoferować kilka korzyści, w tym ulgę w skurczach menstruacyjnych.

Korzyści.

Uprawianie seksu w okresie miesiączkowym ma kilka zalet:

1. Ulga od skurczów

Orgazmy mogą łagodzić skurcze menstruacyjne. Skurcze menstruacyjne są wynikiem kurczenia się macicy. Kiedy masz orgazm, mięśnie macicy również się kurczą, a następnie rozkurczają. 

Seks powoduje również uwalnianie substancji chemicznych zwanych endorfinami, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Ponadto angażowanie się w czynności seksualne zajmuje umysł, co może pomóc w oderwaniu się od dyskomfortu miesiączkowego.

2. Krótsze okresy

Uprawianie seksu może skrócić okres. Skurcze mięśni podczas orgazmu szybciej wypychają zawartość macicy. 

3. Zwiększony popęd płciowy

Twoje libido zmienia się w całym cyklu miesiączkowym, dzięki wahaniom hormonalnym. Wiele kobiet twierdzi, że ich popęd seksualny wzrasta podczas owulacji, czyli około dwa tygodnie przed miesiączką, inne zgłaszają zaś, że czują się bardziej pobudzone podczas samej miesiączki.

4. Naturalny lubrykant.

Możesz odłożyć lubrykanty podczas swojego okresu. Krew działa jak naturalne nawilżenie.

5. Niwelowanie bólu głowy

Większość kobiet z migrenami menstruacyjnymi unika seksu podczas swoich ataków, ale wiele osób uprawiających seks mówi o tym, że częściowo lub całkowicie obniża to ich ból głowy.

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Największym minusem uprawiania seksu podczas okresu są ewentualne zabrudzenia, jaki się z nim wiążą. Krew może dostać się na Twojego partnera, czy prześcieradło, co może spowodować u Ciebie poczucie dyskomfortu, co może zabrać część lub całą zabawę z seksu.

Kolejnym zmartwieniem związanym z uprawianiem seksu w okresie jest ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji przenoszonej drogą płciową (STI), takiej jak HIV lub zapalenie wątroby. Wirusy te żyją we krwi i mogą rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z zakażoną krwią menstruacyjną. Używanie prezerwatyw za każdym razem, gdy uprawiasz seks, może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się lub zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Jeśli planujesz uprawiać seks podczas miesiączki i nosisz tampon, musisz go wcześniej usunąć. Zapomniany tampon może zostać wepchnięty tak głęboko do pochwy podczas seksu, że trzeba będzie udać się do lekarza, aby go usunąć.

Ciąża?

Jeśli nie próbujesz aktywnie zajść w ciążę, dobrym pomysłem jest korzystanie z zabezpieczeń, bez względu na to, w jakiej części cyklu miesiączkowego jesteś. Twoje szanse na zajście w ciążę są niższe w tym okresie, ale nadal może do tego dojść.

Weź również pod uwagę, że plemniki mogą pozostać przy życiu w twoim ciele nawet przez siedem dni. Tak więc, jeśli masz 22-dniowy cykl i owulujesz wkrótce po miesiączce, istnieje szansa, że ​​wyprodukujesz komórkę jajową, gdy plemniki nadal znajdują się w Twoim układzie rozrodczym.

Odpowiednie zabezpieczenie.

Korzystanie z zabezpieczenia będzie chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie tylko możesz złapać chorobę przenoszoną drogą płciową w czasie miesiączki, ale także łatwiej przesłać ją partnerowi, ponieważ wirusy takie jak HIV żyją w krwi menstruacyjnej.

Niech twój partner nosi prezerwatywę za każdym razem, gdy uprawiacie seks, aby zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę, ale również złapania choroby przenoszonej drogą płciową.

Wskazówki dotyczące seksu w okresie

Oto kilka wskazówek, dzięki którym seks podczas okresu będzie wygodniejszym i mniej nieporządnym doświadczeniem:

  1. Bądź otwarta i szczera ze swoim partnerem. Powiedz mu, jak się czujesz podczas seksu, i zapytaj, jak on się z tym czuje. Jeśli któryś z was się waha, porozmawiaj o przyczynach dyskomfortu.
  2. Jeśli masz tampon, usuń go.
  3. Rozłóż na łóżku ręcznik w ciemnym kolorze, uprawiaj seks pod prysznicem lub w wannie, aby całkowicie uniknąć zabrudzeń.
  4. Trzymaj mokrą ściereczkę lub wilgotne chusteczki przy łóżku.
  5. Niech twój partner założy prezerwatywę.
  6. Jeśli Twoja zwykła pozycja seksualna jest niewygodna, spróbuj czegoś innego. Na przykład możesz spróbować położyć się na boku.
Dodaj komentarz

 (z http://)