Feromony - czy są skuteczne?

Feromony - czy są skuteczne?

Opublikowano: 2017-12-29 13:21:17
Kategorie: Feromony - FAQ

Feromony to substancje semiochemiczne, które używane są zarówno przez rośliny, jak i zwierzęta do przekazywania informacji (szczególnie obronnych). Znaczna grupa feromonów oparta jest na mieszaninie różnych substancji, w której jeden ze składników jest dominujący.

Feromony posiadają jednak jeszcze inne zastosowania. Uważa się, że odpowiednie połączenie substancji może oddziaływać na odbiór atrakcyjności osoby, która ich używa. Jednak czy feromony naprawdę są skuteczne?

Na czym polega skuteczność feromonów?

Feromony już od początku świata służyły naturze do komunikacji między gatunkowej. Jednak jak to się dzieję, że odpowiedni zestaw substancji chemicznych może powodować u nas odczuwanie pociągu seksualnego do konkretnej jednostki, wytwarzającej miły dla naszego nosa zapach?

Feromony zapachowe zostały opracowane w celu wytworzenia komunikatora działającego na receptory węchowe potencjalnego partnera. Odpowiednio dobrany zestaw substancji, który w pierwszej kolejności trafia do naszego zmysłu powonienia, dalej przetwarzany jest na informację wywołującą podświadome pragnienie seksualne.

Czy feromony stanowią skuteczną pomoc w zdobyciu partnera?

Nawet najsilniejsze feromony nie sprawią, że ktoś się w nas zakocha na zabój. Niezaprzeczalnie stanowią one skuteczną pomoc w zwróceniu na siebie uwagi, jednak nie staną się one substytutem miłości, która jest czynnikiem niezbędnym w tworzeniu długotrwałej i szczęśliwej relacji partnerskiej.

Czy feromony mogą być przydatne w innych sytuacjach?

Nie od dziś wiadomo, że przyjemny zapach przyciąga ludzi, dlatego też feromony świetnie sprawdzają się w kontaktach biznesowych. Zwiększają atrakcyjność osoby, a tym samym jej słuchacze zaczynają przywiązywać do wypowiadanych przez nią słów większą uwagę. Okazuje się również, że feromony używane przez sprzedawców znacząco wpływają na ich wyniki sprzedaży.

Warto doczytać:

Skuteczność damskich feromonów

Feromony damskie nie tylko podnoszą atrakcyjność kobiety w jej odbiorze, ale również wpływają na jej własne poczucie atrakcyjności wpływające na zwiększenie poczucia pewności siebie, które bardzo ważne jest w nawiązywaniu relacji między ludzkich.

Skuteczność męskich feromonów

Według badań naukowych feromony męskie oddziałują na zachowania seksualne płci przeciwnej, mogą również wpływać na jej cykl menstruacyjny oraz na zwiększenie odczuwanego podniecenia.

Stosowanie feromonów sprawdza się nie tylko w sytuacji poszukiwania nowego partnera seksualnego, mogą one stanowić również urozmaicenie współżycia w stałych związkach partnerskich. Perfumy na bazie feromonów można znaleźć między innymi na stronie sklepu erotycznego SECRETIVE.

Dodaj komentarz

 (z http://)