Feromony - czym są i jak działają? Sekret atrakcyjności i pewności siebie

Feromony - czym są i jak działają? Sekret atrakcyjności i pewności siebie

Opublikowano: 2017-03-12 15:47:35
Kategorie: Feromony - FAQ

Wiele mężczyzn i kobiet pragnie poprawić swoją atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Na co dzień brakuje im pewności siebie i szukają odpowiedzi na pytanie „jak nauczyć się flirtować”. Popularnym sposobem na zwiększenie seksapilu jest stosowanie feromonów. Czym są i jaka jest ich skuteczność?

Feromony – chemiczny komunikator

To co znajduje się w niewielkich buteleczkach lub perfumach to syntetycznie wytworzone ludzkie feromony o działaniu praktycznie identycznym jak naturalne.

Czym są feromony?

Feromony są mieszaniną związków chemicznych, przede wszystkim białek, sterydów i alkaloidów. Wytwarzają je rośliny, zwierzęta i ludzie, a ich nośnikiem są wydzieliny – m.in. pot, mocz i ślina. Dla osobnika, który je produkuje są neutralne, oddziaływają natomiast na inne jednostki tego samego gatunku. To właśnie odróżnia je od hormonów, wpływających na organizm nadawcy. Większość feromonów to mieszaniny wielu substancji, głównie lotnych, w których dominuje jeden związek.

U ponad 1500 gatunków zwierząt i licznych gatunków roślin feromony są nośnikiem informacji i umożliwiają komunikację.

Ludzkie feromony – prawda czy mit?

Działanie feromonów na człowieka jest od lat badane przez naukowców z najlepszych światowych uniwersytetów. Teza ma zarówno swoich sympatyków jak i sceptyków. Zwolennicy twierdzą, że za pomocą narządu lemieszowo-nosowego, znanego także jako VNO, zapachy docierają do ośrodka mózgu odpowiedzialnego za emocje i pobudzają innych przedstawicieli naszego gatunku.

Naukowcy potwierdzili obecność i działanie dwóch feromonów: u mężczyzn androstadienonu, a u kobiet estratetraenolu. Badane są także 3 inne substancje, będące składnikiem syntetycznych feromonów: androstenol, androstenon i androsteron.

  • Androstenol (C19H30O) – pochodna dehydroepiandrosteronu, wytwarzana przez człowieka w okresie dojrzewania. Feromon jest produkowany także przez bakterie na skórze. U mężczyzn znajduje się w moczu i pocie, a u kobiet jest wytwarzany przed owulacją. Działa na obie płci, lecz reakcja jest dużo bardziej intensywna u kobiet.
  • Androstenon (C19H28O) – jest produktem utleniania androstenolu. Można go znaleźć w ludzkiej ślinie i selerze. Jest wydzielany przez osoby agresywne i dominujące.
  • Androsteron (C19H30O2) – feromon typowo męski. Stwarza efekt dominacji, ale w przeciwieństwie do androstenonu, bez agresji. Mężczyźni stosujący ten feromon budzą w innych szacunek i stają się autorytetem.
  • Androstadienon (C19H26O) – bezwonny związek organiczny znajdujący się m.in. w pocie, nasieniu oraz krwi. Jest to feromon męski, ale działa na obie płci, w tym bardziej na kobiety. Jego działanie udowodniła Martha McClintock.
  • Estratetraenol (C19H24O) – feromon produkowany przez kobiety, który znaleziono w moczu ciężarnych w trzecim trymestrze. Substancja jest odpowiednikiem androstadienonu u mężczyzn. Pobudza obszary męskiego mózgu odpowiadające za emocje.

Jak działają feromony?

Najczęściej wymienianą funkcją feromonów jest wzrost atrakcyjności seksualnej dla potencjalnego partnera, ale naukowcy opisali także wiele innych działań, za które odpowiadają te substancje.

Nazwa feromony pochodzi od połączenia słów pherein i hormon, oznaczających przekazywanie i pobudzanie. Można więc wywnioskować, że substancje wpływają na komunikację między gatunkami. Feromony prawdopodobnie już miliony lat temu były głównym nośnikiem informacji pomiędzy prostymi organizmami.

Do dziś udowodniono, że oddziałują między 1500 gatunkami zwierząt, a także licznymi roślinami i bakteriami. Feromony pozwalają przyciągnąć partnera, odstraszyć przeciwnika i zaznaczyć terytorium. Mrówki z ich pomocą znakują drogę do gniazda, a pszczoły wytyczają korytarze powietrzne.

Naturalne feromony mają bardzo ważne znaczenie także w relacjach międzyludzkich. Od pierwszych dni życia wpływają na kontakt dziecka z matką. Noworodek już w 2-6 dniu po urodzeniu wyczuwa feromon produkowany przez swoją mamę. Dziecko odwzajemnia się wydzielaniem innego feromonu, który z kolei prowadzi do większego przywiązania jego rodzicielki.

Dlaczego warto używać feromonów?

Naturalne feromony to często zbyt mało intensywne by zadziałać w konkretny sposób na określoną osobę. Zmniejszamy ich działanie przez częste mycie się, używanie kosmetyków, ubrania. Odpowiedzią na potrzeby obu płci są syntetyczne substancje, pieczołowicie stworzone, o działaniu niemal identycznym jak naturalne ludzkie feromony.

Dlaczego warto sięgnąć po buteleczkę z narkotykiem miłości i czy to w ogóle działa?

Wielu klientów potwierdza spektakularne działanie feromonów, wracając po kolejny zakup. Nie na każdego feromony zadziałają w ten sam sposób. Produkt nie zniweluje wszystkich problemów w relacjach i nie zabije kompleksów, może jednak znacznie poprawić pewność siebie i pomoże otworzyć się na towarzystwo.

Obrazek przedstawiający dwa nosy wciągające woń feromonów

Jak uwodzić zapachem?

Zarówno panie jak i panowie, którzy chcą zwrócić uwagę płci przeciwnej, używają feromonów przed wyjściem na imprezę, pierwszą randkę czy spotkanie towarzyskie. Substancje działają podświadomie na potencjalnych partnerów, wysyłając do nich sygnał gotowości seksualnej. Związki docierają przez układ lemieszowo-nosowy do części mózgu odpowiedzialnej za emocje i wywołują reakcję.

Oczywiście nie wygląda to tak, że momentalnie wszyscy przedstawiciele płci przeciwnej zaczną się za nami oglądać. Dla przykładu wspomniany już androstadienon zwiększa podniecenie, ale głównie w sytuacji intymnej. Jeśli między partnerami nie zaiskrzyło, nawet feromony nie zdziałają cudów.

Po produkt z powodzeniem mogą sięgnąć nie tylko osoby szukające nowych znajomości, ale i będące w stałym związku, w celu zwiększenia doznań. Impreza czy randka to nie jedyne sytuacje, w których warto zastosować feromony.

Jak zwiększyć pewność siebie?

Feromony doskonale sprawdzają się w kontaktach biznesowych, towarzyskich i zawodowych. Substancje chemiczne sprawiają, że inne osoby darzą nas większym zaufaniem, odczuwają sympatię, chętnie podejmują rozmowę. Co za tym idzie osoba stosująca feromony ma większą pewność siebie i łatwiej zapomina o własnych kompleksach.

Buteleczka produktu może polepszyć wyniki sprzedaży handlowca, pomóc załatwić sprawy urzędowe, ułatwić zdanie egzaminu ustnego czy zawrzeć przyjaźnie pierwszego dnia na studiach.

Dzięki feromonom ludzie w naszym towarzystwie będą mieli lepszy nastrój. Dowód? W artykule naukowym w "Journal of Steroid Bichemistry and Molecular Biology" przedstawiono wyniki eksperymentu, podczas którego silnie wzburzonemu mężczyźnie rozpylono przed nosem dawkę feromonów. Badany uspokoił się i odprężył.

Męskie feromony

Jeśli mielibyśmy wskazać jeden feromon, który odpowiada za atrakcyjność mężczyzn w oczach kobiet byłby to androstenol. Nośnikiem substancji jest męski pot. Badania przeprowadzone przez naukowców z zespołu dr Claire Wyart z Uniwersytetu Kalifornijskiego dowiodły, że na większość kobiet ten feromon działa pobudzająco.

Męskie feromony wpływają na zachowania seksualne płci pięknej, mogą regulować cykl menstruacyjny i przyspieszać dojrzewanie płciowe kobiety. Są dowody na to, że androstadienon znajdujący się w męskim pocie dwukrotnie zwiększa podniecenie kobiet, oddziałując na obszary mózgu związane z emocjami.

Działanie substancji potwierdzili m.in. naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu, badając atrakcyjność partnerów podczas speed-dating (szybkich randek). Zbadano trzy grupy wiekowe – 20, 32 i 39-latków. Usta mężczyzn zwilżono kolejno wodą, olejkiem eterycznym i androstadienonem. Kobiety w specjalnym formularzu określały poziom atrakcyjności randkowych partnerów w skali od 1 do 7. Najwyższe oceny wystawiły panie poddane działaniu feromonu. Wpływ substancji był największy w najniższej grupie wiekowej.

Feromony dla mężczyzn - jak poprawić atrakcyjność w oczach kobiet?

Wiedząc jak kilka kropli feromonów może zadziałać na płeć piękną warto wypróbować jednego z produktów dostępnych na rynku. Odmienią one nie tylko sferę uczuciową każdego faceta, ale i przybliżą go do sukcesu zawodowego i towarzyskiego. Najlepsi producenci tworzą męskie feromony w oparciu o 4 składniki:

  • androstenol,
  • androstenon,
  • androsteron
  • i androstadienon.

Ta formuła pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Feromony dla mężczyzn są wzbogacone o pociągające męskie zapachy m.in. piżma, paczyli, cyprysu i grejpfruta.

Damskie feromony

Naturalnie produkowane przez kobiety feromony są w stanie nie tylko zainteresować i przyciągnąć mężczyzn, ale także zmienić ich naturę i zachowanie. Za reakcję odpowiadają kwasy tłuszczowe we florze bakteryjnej pochwy.

Dzięki feromonom mężczyźni w towarzystwie kobiet są łagodniejsi, mniej skłonni do agresji. Co więcej w czasie ciąży bardziej przywiązują się do swojej partnerki.

Substancje regulują także relacje pomiędzy przedstawicielkami tej samej płci. Nie jest mitem fakt, że u kobiet przebywających w jednym otoczeniu synchronizuje się menstruacja. Za proces odpowiadają właśnie feromony.

Jedna z substancji zaliczanych do feromonów jest znakiem dominacji i jest wytwarzana przez kobiety lubiące rządzić w towarzystwie. Produkowane podczas dni płodnych estratetraenol czy kopuliny mogą podnieść poziom testosteronu u partnera.

Feromony dla kobiet

Chociaż panie wciąż stanowią mniejszość klientów, zainteresowanie feromonami dla kobiet z roku na rok rośnie. Producenci opracowują formuły dzięki którym nie sposób oprzeć się płci pięknej. Na mężczyzn najlepiej działają produkty z zawartością androsteronu i androstenolu. Co ciekawe badania dowiodły, że damskie feromony działają w taki sam sposób jak na mężczyzn na lesbijki.

Dla kobiet na rynku dostępne są zarówno skoncentrowane feromony jak i perfumy z feromonami. Dzięki nim panie błyszczą w towarzystwie, kuszą mężczyzn i stają się bardziej pewne siebie. Feromony dla kobiet zostały wzbogacone o seksowne zapachy kwiatowe, owocowe lub orientalne.

Jak używać feromonów?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów z feromonami i reklamowanych jako te z dodatkiem pobudzających substancji. Niestety część z nich to podróbki lub zwykłe perfumy, które nie posiadają nawet śladowej ilości feromonów. Sprawdzone feromony można znaleźć w naszym sklepie. Najlepsze opinie klientów zbiera szeroka kolekcja feromonów męskich i damskich Love&Desire.

Poniżej 50 zł nie znajdziemy preparatu o sprawdzonym działaniu. Za buteleczkę feromonów zapłacimy ok. 100-400 zł za 15-40ml.

Należy pamiętać, że feromony mają silne działanie na otoczenie i nie można przesadzić z ich ilością. Za duża doza substancji może być drażniąca zarówno dla właściciela jak i innych osób. Feromonami najlepiej spryskać miejsca, które na co dzień perfumujemy – kark, nadgarstki, zgięcia. Niektórzy zwilżają nimi także okolice nosa i ust. Substancji najlepiej użyć kilkanaście minut przed ubraniem się, na lekko natłuszczoną skórę. Dzięki temu wydłużymy czas działania produktu.

Feromony są skuteczne przez ok. 5-6 godzin. Po użyciu produktu można dodatkowo spryskać się perfumami. Niektóre z feromonów są bezzapachowe, inne mają specyficzny aromat np. piżma. Ważne jest to, że związki działają różnie na osoby z otoczenia.

Produkt, który przyciągnie kobiety jednocześnie u mężczyzn może wywołać agresję i chęć walki o dominację.

Dodaj komentarz

 (z http://)