Poradnik: Feromony do pracy - jak je wykorzystać?

Poradnik: Feromony do pracy - jak je wykorzystać?

Opublikowano: 2017-11-16 11:31:59
Kategorie: Feromony - FAQ

Większość osób nie kojarzy feromonów z przedmiotem, który może być przydatny w pracy. Uznaje się, iż są to związki (głównie) zapachowe, które mają przyciągać płeć przeciwną i sprawiać, iż osoba, która ma je na sobie wydaje się bardziej atrakcyjna. Jednak, feromony dla kobiet, czy feromony dla mężczyzn to nie tylko zapach nieodczuwalny świadomie, a wpływający na podświadomy pociąg seksualny. Istnieje wiele rodzajów feromonów, naukowcy wciąż nie są zgodni co do tego, w jaki sposób działają, aczkolwiek wiele badań wykazuje, iż mają one duży wpływ zarówno na osobę, która ich używa, jak i wszystkich ludzi w jej otoczeniu.

Czy feromony w pracy to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Będą one przydatne w każdym środowisku osób, których zaufanie i sympatia są istotne i kluczowe. Nie działają wyłącznie na sferę erotyczną oraz na pociąg do drugiej osoby (co jest raczej niepożądane w pracy). Odpowiednie feromony sprawiają, iż dana osoba jest lubiana jeszcze przed poznaniem. Wszyscy nieświadomie je wdychający będą czuć większą sympatię do tych, którzy mają je na sobie.

Jak feromony mogą wpłynąć na karierę?

Będą bardzo pomocne w przypadku budowania kariery, awansowania i w o wiele szybszym wspinaniu się na kolejne stanowiska. Co powodują feromony zapachowe w pracy?

  • ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych;
  • przełamują barierę między nieznajomymi osobami;
  • zwiększają pewność siebie;
  • polepszają warunki negocjacyjne;
  • zwiększają zaufanie do osoby, która ma je na sobie;
  • pomagają w stwarzaniu lepszego wrażenia;

Jakie feromony wybrać do pracy?

Jest bardzo dużo rodzajów feromonów, które można osiągać metodami chemicznymi, jak i naturalnymi. To mieszanka substancji, które mają wywołać konkretny efekt na odbiorcy, mogą przyciągać, ale też odpychać. Działają przede wszystkim na emocje oraz wpływają na tak zwane "przeczucie", czyli sprawiają, iż ktoś ma pozytywne zdanie o jakiejś osobie, lub wydaje się, iż posiada dane cechy, jednak nie ma na to dowodów i podstaw. Feromony pozwalają na sprawianie określonego wrażenia na innych osobach, dlatego te substancje są niezwykle przydatne w pracy. Osoba je stosująca ma "dodatkowe punkty" już na starcie. Feromony przeznaczone do pracy i biznesu sprawiają, iż osoba nimi skropiona uważana jest za odpowiedzialną, godną zaufania, otwartą i szczerą, a zarazem sprytną i kompetentną. Najlepszym wyborem będą feromony zapachowe. To niesamowita mieszanka, która działa podwójnie, bo przyjemny zapach będzie odbierany przez świadomość innych osób, a feromony zadziałają na strefę emocjonalną.

Dodaj komentarz

 (z http://)