Jak ćwiczyć seks tantryczny: wskazówki dotyczące masturbacji i gry partnerskiej

Jak ćwiczyć seks tantryczny: wskazówki dotyczące masturbacji i gry partnerskiej

Opublikowano: 2020-05-18 13:46:18
Kategorie: Babski świat , Inspiracje , Styl życia

Co to jest tantra?

Często jest nazywana synonimem seksu, lecz tak naprawdę polega na połączeniu - czy to ze sobą, czy między Tobą a partnerem.

W końcu samo słowo - wywodzące się ze starożytnego sanskrytu - gdzie ‚tan' oznacza ‚tkanie', a ‚tra' oznacza metodę..

W praktyce tantra dotyczy oświecenia: przekraczania zarówno płaszczyzny seksualnej, jak i duchowej, poprzez głęboko medytacyjny, spontaniczny i intymny seks.

Poznanie swojego ciała

Podobnie jak joga, w tantrze chodzi o świadomość fizyczną, jak i duchową.

Kiedy uczysz się i ćwiczysz tantrę, stajesz się bardziej zharmonizowany ze swoim ciałem, co daje mu przyjemność i sposób, w jaki odczuwasz. Dzięki temu możesz lepiej zwracać uwagę na potrzeby swojego ciała i upewnić się, że są one spełnione.

Ponadto energia, którą budujesz podczas seksu tantrycznego, przepływa przez twoje ciało i może zintensyfikować orgazm.

Poznaj ciało drugiej połówki

Tantra nie koncentruje się tylko na osiągnięciu wyższego stanu świadomości umysł-ciało. Może również polegać na tworzeniu głębszej, bardziej harmonijnej więzi z partnerem.

Kiedy praktykujesz tantrę, ty i twój partner uczycie się być fizycznie świadomymi i duchowo obecnymi, karmiąc się wzajemnie energią, która nadal rośnie po zakończeniu seksu.

Tantra pozwala ci zarówno eksplorować, jak i rozszerzać wszystkie aspekty swojej osobowości, dzięki czemu możesz naprawdę poznać drugą osobę wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Chcesz ćwiczyć tantrę, ale nie wiesz, jak podejść do rozmowy z partnerem? Sofia Sundari, pisarka i trenerka seksualna, sugeruje na swoim blogu następujące wskazówki:

 • Staraj się nie przytłaczać partnera informacjami. Zamiast tego wyjaśnij mu, co lubisz w swoim życiu seksualnym i jak możesz ulepszyć to doświadczenie.
 • Posłuchaj, co ma do powiedzenia. Twój partner może dać Ci entuzjastyczne, tak lub trudne nie. Bez względu na jego odpowiedź, słuchaj i szanuj to, co ma do powiedzenia.
 • Niech nauczyciel prowadzi. Jeśli twój partner jest otwarty na tantrę, poszukaj nauczyciela, który poprowadzi was oboje, żeby dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej praktyce.

Jak przygotować umysł?

Tantra jest praktyką duchową, co oznacza, że ​​twój umysł wchodzi w grę tak samo jak twoje ciało.

Kiedy praktykujesz tantrę, łączysz swoje ciało, umysł i duszę. Przejrzysty sposób myślenia i chęć wyjścia ze strefy komfortu są ważne, aby zjednoczyć te części siebie.

Niektórzy ludzie uważają, że spędzenie 10–15 minut na medytacji może pomóc przygotować umysł na praktykę tantry, ponieważ pozwala ci wejść do wnętrza siebie i zbadać swoje myśli.

Jak przygotować przestrzeń

Tantra jest holistyczną praktyką. Nie chodzi o seks ani orgazm - chodzi o podróż, aby się tam dostać. Twoje środowisko ma bezpośredni wpływ na twój sposób myślenia i zdolność do relaksu i cieszenia się tą podróżą.

 1. Upewnij się, że Twoja przestrzeń ma komfortową temperaturę. Jeśli jest zimno, włącz ogrzewanie na godzinę przed treningiem, aby pokój był przytulny i ciepły. Jeśli jest gorąco, włącz klimatyzator, ale ustaw go tak, aby przestrzeń była chłodna, ale nie za chłodna.
 2. Ustaw nastrój za pomocą świec lub przyciemnionych żarówek. Światło świec doda romantyczności przestrzeni, a miękkie czerwone żarówki nadadzą temu miejscu zmysłowego akcentu.
 3. Wypełnij przestrzeń swoim ulubionym zapachem. Zapal świecę zapachową, rozprowadź olejek eteryczny, pal kadzidełka lub powieś kwiaty. Wybierz zapach, który sprawia, że ​​czujesz się seksowny, ale nie jest przytłaczający.
 4. Zmiękcz swoją przestrzeń. Połóż satynowy koc i kilka miękkich poduszek.
 5. Stwórz romantyczny lub seksualny klimat. Odtwarzanie muzyki, do której możesz się przenieść, samodzielnie lub z partnerem.

Jak zbudować nastrój bez partnera

Istnieje wiele sposobów wdrażania zasad tantrycznych, gdy jesteś sama. Pamiętaj jednak, że końcowa gra nie zawsze jest masturbacją.

Medytacja

Medytacja to świetny sposób na uwolnienie się od wszystkiego, co Cię powstrzymuje. Ale zamiast pozwolić, aby energia wypłynęła z ciebie, pozwól swojej energii spłynąć w dół do ziemi. Pozwól tej energii budować i rozprzestrzeniać się po całym ciele, dając ci siłę.

Masaż własny

Uczyń swój własny masaż masażem całego ciała. Zdobądź swój ulubiony olej lub balsam i wlej go na skórę. Kiedy wcierasz olej lub balsam, spędzaj czas na masowaniu brzucha, pachwiny, wewnętrznych ud, ramion, szyi i klatki piersiowej.

Masturbacja

Gra solo nie zawsze musi polegać na osiągnięciu orgazmu. Zamiast tego poświęć trochę czasu, aby naprawdę odkryć swoje strefy erogenne, a to, co daje im - i tobie - przyjemność. Dotknij siebie na nowe sposoby. Zwolnij ruchy. 

Pamiętaj aby:

 • Oddychać głęboko i powoli. Niezależnie od tego, czy medytujesz, czy masturbujesz się, pozwól oddechowi połączyć się i wywołać mrowienie w ciele.
 • Być obecnym. Zamiast pozwolić umysłowi wędrować, zwróć uwagę na wszystko, co czuje twoje ciało.
 • Pozwolić sobie doświadczyć pełnego zakresu emocji. Umożliwi to pełne wykorzystanie energii i mocy.
 • Ustalić sobie cel każdej sesji. Bez względu na to, czy chcesz osiągnąć lepszy orgazm, czy poczuć się bardziej komfortowo w swojej skórze.

Jak budować moment z partnerem

Pamiętaj, że tantra wykracza poza seks - możesz do tego dopracować lub w ogóle w to nie iść. Ty i twój partner możecie wdrożyć zasady tantryczne do innych praktyk, które pomogą zbudować ten moment.

Gra wstępna

Gra wstępna może być czymkolwiek chcesz - masażem, wspólnym wzięciem prysznica. Ale cokolwiek zrobisz, upewnij się, że Ty i Twój partner jesteście w pełni świadomi.

Usiądź przed swoim partnerem. Spójrzcie sobie w oczy.

Po pięciu minutach zacznijcie dotykać się zmysłowo, kolejno masując sobie nawzajem ręce, nogi, szyję i inne części.

Po kolejnych minutach zacznijcie się całować - i tylko całować. Skoncentrujcie się na każdym odczuciu fizycznym, które wam towarzyszy. 

Seks (jest opcjonalny!)

Możesz uprawiać seks - lub nie! Tantra bardziej dotyczy połączenia duchowego niż zaspokojenia swojej potrzeby seksualnej. 

Jeśli zdecydujesz się na seks, idź powoli. I nie bój się być kreatywnym! Wypróbuj nowe pozycje, dotykaj się na nowe sposoby i odkrywaj niezaspokojone pragnienia.

Ale przede wszystkim zanurz się całkowicie w tym doświadczeniu, pozwalając, by napięcie narastało, gdy spędzasz czas na jednej zmysłowej praktyce przed przejściem do następnej.

Leżenie lub przytulanie

Leżenie ze swoim partnerem pozwala na wymianę i splot energii, pielęgnując głębsze połączenie.

Aby to zrobić, rozważ pozycję łyżki. Partner z tyłu wyśle ​​energię (dawcę), a partner z przodu ją pochłonie (odbiornik).

Przytul się blisko siebie, z wyrównanym biciem serca. Dawca powinien owinąć ręce wokół odbiornika, kładąc dłoń na jego sercu. Odbiornik powinien położyć rękę na górze.

Leż spokojnie przez kilka chwil, a następnie zacznij harmonizować oddech i pozwól energii swobodnie przepływać między tobą.

Ogólne porady i wskazówki

 • Tantra nie jest uniwersalna. Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ulepszyć swoją praktykę, aby była satysfakcjonującym - i wyjątkowym - doświadczeniem:
 • Bycie nagim jest opcjonalne. Możesz zacząć w ubraniu i pozostać w ubraniu lub usunąć każdy cal materiału. Kluczem jest robienie tego, co sprawia, że ​​czujesz się komfortowo. Czy to oznacza bycie nagim, czy nie, zależy od ciebie.
 • Uważaj na swój oddech. Głębokie oddychanie jest istotną częścią tantry. Koncentrując się na oddechu, pozwalasz być obecnym w chwili i zanurzyć się w tym doświadczeniu.
 • Zaangażuj wszystkie zmysły. Zapal świece zapachowe. Odtwórz delikatną, zmysłową muzykę. Dotknij siebie lub swojego partnera powoli. Spójrzcie sobie w oczy. Rozkoszuj się pocałunkami partnera. Zaangażowanie wszystkich zmysłów podczas praktyki tantry pomoże ci w pełni poczuć każde przyjemne doznanie.
 • Idź powoli. Ważną częścią tantry jest nauka głębszego odczuwania i doświadczania. A sposobem na to są powolne ruchy. Nie spiesz się z tantrą - zamiast tego zrelaksuj swój umysł i ciesz się każdą sekundą praktyki.
 • Zbadaj całe ciało swoje lub partnera. Pogłaszcz powoli dłońmi ciało swoje lub partnera. Pozwól używać języka do eksploracji ust podczas całowania lub delikatnie przesuń swoim językiem w górę i w dół po klatce piersiowej. 
 • Eksperymentowanie. Na przykład stosowanie BDSM, które często zawierają zasady tantryczne. Kiedy praktykujesz tantrę, nie musisz trzymać się tradycji. Myśl nieszablonowo - a jeśli to oznacza używanie dodatkowych zabawek, baw się dobrze.
 • Nie musisz iść pełną tantrą. Możesz dodawać elementy do tego, co już robisz w sypialni - samodzielnie lub ze swoim partnerem. Może to oznaczać włączenie medytacji do gry wstępnej lub skupienie się na głębokim oddychaniu podczas sesji solo.

Jak zsynchronizować oddech

Oddech ma kluczowe znaczenie dla każdej praktyki tantrycznej. Oddychanie pozwala uwolnić umysł, połączyć się z ciałem i poczuć każde doznanie pełniej. Kiedy ćwiczysz którąkolwiek z tych technik, pamiętaj, aby zawsze siadać prosto i w wygodnej pozycji.

Pobudzający oddech

Ta technika może pomóc zwiększyć energię i zwiększyć świadomość.

Aby to zrobić:

 1. Zamknij oczy rozluźnij brzuch. 
 2. Wdychaj i wydychaj powietrze szybko przez nos, trzymając usta zamknięte.
 3. Spróbuj wykonać trzy wdechy i wydechy na sekundę przez 15 sekund.
 4. Oddychaj normalnie po zakończeniu cyklu, a następnie spróbuj ponownie przez 20 sekund.

Oddech 4-7-8

Ta technika może pomóc Ci rozładować napięcie i zrelaksować ciało. Możesz wypróbować tę technikę, siedząc naprzeciwko partnera i synchronizując oddech.

Aby to zrobić:

 1. Wydychaj przez usta, a następnie zamknij je.
 2. Wdychaj cicho przez nos licząc do czterech.
 3. Wstrzymaj oddech, licząc do siedmiu.
 4. Wydychaj przez usta, licząc do ośmiu.
 5. Powtórz cykl jeszcze trzy razy, aby uzyskać łącznie cztery serie.

Liczący oddech

Jest to kolejna forma medytacji, która pozwala oczyścić umysł, znaleźć centrum i połączyć się z ciałem.

Aby to zrobić:

 1. Zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów.
 2. Pozwól, aby Twój oddech płynął naturalnie.
 3. Wdychaj, a następnie wydychaj licząc  „jeden” dla siebie.
 4. Przy następnym wydechu policz „dwa” i tak aż do „piątki”. 
 5. Powtórz cykl, zaczynając od „jeden” i kończąc na „pięć”.
 6. Spróbuj policzyć oddech przez 10 minut.

Odpowiednie pozycję

Każda pozycja może być pozycją tantryczną, ponieważ tantra dotyczy połączenia, a nie określonych ruchów. Ale kiedy zaczniesz swoją podróż do zasad tantrycznych, możesz zacząć od niektórych podstaw.

Lotos

Aby to zrobić z partnerem:

 1. Niech twój partner usiądzie ze skrzyżowanymi nogami.
 2. Usiądź na udach partnera i skrzyżuj kostki za plecami.
 3. Zacznij oddychać powoli i głęboko.

Ręka na sercu

Aby to zrobić z partnerem:

 1. Usiądź ze skrzyżowanymi nogami, twarzą do partnera.
 2. Połóż prawą rękę na jego sercu. Niech położy prawą rękę na twoim.
 3. Zamknij oczy i skup się na rytmie waszych serc. 

Aby to zrobić samodzielnie:

 1. Usiądź po turecku z wyprostowanymi plecami.
 2. Połóż prawą rękę na sercu.
 3. Zamknij oczy i skup się na biciu serca.

Łagodny łuk

Aby to zrobić z partnerem:

 1. Poproś partnera, aby wyprostował się na łóżku lub podłodze. 
 2. Usiądź na kolanach partnera.
 3. Kiedy będzie Ci wygodnie, zacznij powoli wyginać plecy.
 4. Połóż głowę między nogami partnera, a następnie chwyć za kostki lub stopy.

Aby to zrobić samodzielnie:

 1. Usiądź na kolanach na łóżku lub podłodze.
 2. Kiedy będzie Ci wygodnie, zacznij powoli wyginać plecy.
 3. Oprzyj głowę na łóżku lub podłodze, a następnie wyciągnij ramiona wokół głowy.
 4. Ułóż dłonie w dół. Kiedy będziesz gotowa, użyj jednej ręki, aby zbadać swoje ciało.

W miarę postępów w praktyce

Gdy będziesz bardziej zaznajomiony z tantrą, będziesz mógł odkrywać i włączać do swojej praktyki więcej technik, takich jak:

Kontrola orgazmu

Aby to zrobić, zbliż się do orgazmu, a następnie przerwij tuż przed punktem kulminacyjnym. Niech mrowienie i orgazm wypełniają twoje ciało, a potem zacznij od nowa.

Ale nie rób tego tylko raz - powtarzaj cykl raz za razem, aby osiągnąć intensywny, wybuchowy orgazm całego ciała.

Masaż miejsc intymnych 

Aby to zrobić, powoli i delikatnie należy masować prostatę partnera gruczoł lub górną ściankę pochwy. Pozwól, by ciepło i energia rosły, pozwalając partnerowi na uwolnienie stłumionych emocji, gdy zbliżają się one do punktu kulminacyjnego.

Dodaj komentarz

 (z http://)