Jak działają feromony?

Jak działają feromony?

Opublikowano: 2017-04-17 16:34:27
Kategorie: Feromony - FAQ

Wśród ludzi feromony są atrybutem atrakcyjności, wpływają również na wybór przywódcy grupy a także wzmacniają tworzone między ludźmi więzi.

Feromony same w sobie nie mają zapachu. Działają raczej w sferze podświadomej, dlatego gdy kobieta lub mężczyzna wyczuje feromony, które użyjesz zaczyna je w tej właśnie sferze podświadomości kojarzyć z Tobą.

W wcześniejszym artykule pt. Co to są feromony i do czego służą? wspominaliśmy o funkcjach feromonów. Jedną z nich jest funkcja płciowa: feromony sygnalizują gotowość seksualną, dzięki czemu przyciągają płeć przeciwną. Dzięki nim wydajesz się być osobą bardziej atrakcyjną i zaczynasz interesować innych.

Feromony wyczuwane przez osoby w otoczeniu powodują, że osoba, która je zastosowała postrzegana jest jako atrakcyjna, dominująca, pewna siebie, towarzyska. Wzbudzają one większą sympatie i ułatwiają nawiązywanie kontaktów.

Jaki wpływ feromony mają na ludzi?

Jeśli mężczyzna zastosuje silne feromony przed wyjściem do klubu może spodziewać się, że kobiety w jego towarzystwie staną się (nieświadomie) bardziej otwarte na flirt i chętne do nawiązania znajomości. Męskie feromony działają nie tylko na płeć przeciwną. Również mężczyźni homoseksualni są podatni na oddziaływanie feromonów dla mężczyzn.

W przypadku damskich feromonów zasada działania jest podobna. Mężczyzna, do którego dotrze chemiczny komunikat wysyłany przez kobietę dzięki zastosowaniu przez nią feromonów postrzeże ją jako bardziej atrakcyjną i poczuje chęć flirtu. Wszystko to dzieje się na poziomie podświadomości - żaden facet nie domyśli się, że owa chęć zagadnięcia do właśnie tej a nie innej kobiety jest efektem stosowania przez nią najlepszych feromonów.

Feromony w pracy – szansa na awans?

Jak łatwiej nawiązać udaną współpracę, dogadać się w zespole czy postawić na swoim? Wystarczy być otwartym… A także postrzeganym jako osoba pewna siebie, wyważona, dominująca itp. Jak już wiemy, feromony wpływają na sposób w jaki postrzegają nas inni – również w pracy. Dzięki temu stosowanie ich w celach służbowych jest świetnym pomysłem.

Przykłady gdzie stosowanie feromonów w pracy się sprawdzi:

  • podczas negocjacji biznesowych – dzięki temu, że feromony wzbudzają szacunek oraz uległość, łatwiej będzie wynegocjować lepsze warunki umowy (więcej na ten temat w artykule: Feromony w biznesie);

  • lekarze mogą stosować feromony by uspokoić pacjentów – substancje te wzbudzając zaufanie, powodują uspokojenie osób otaczających;

  • akwizytorzy stosują najmocniejsze feromony by ułatwić sobie zadanie – sprzedaż swoich produktów – dzięki wzbudzaniu respektu i zaufania, łatwiej jest im „wcisnąć” innym swój towar;

Pisaliśmy o tym również w artykule Feromony - czym są i jak działają? Sekret atrakcyjności i pewności siebie.

Feromony – szersze zastosowanie

Substancje te nie wpływają tylko na sferę seksualności. Dzięki stosowaniu naturalnych feromonów wpłyniesz na swoje życie codzienne poprawiając relacje z rodziną, znajomymi, a także pozyskasz łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów.

Podsumowując: Jak feromony działają na ludzi?

Feromony działają poza świadomością poprzez narząd lemieszowy wpływając na rytm Alfa mózgu regulując poziom hormonów i neuroprzekaźników. Mówi się, że feromony należą do elementu tak zwanej chemii miłości i wywołują euforię, pożądanie do innej osoby, często nawet zakochanie, a nawet sprzyjają osiąganiu orgazmu.

Jeden z wybitnych polskich seksuologów – Zbigniew Lew-Starowicz w swojej wypowiedzi dla serwisu FEROMONY PL informuje nas o takich faktach:

  • wywołują reakcję seksualną – w przypadku feromonów płciowych;

  • są bezwonne – jest to ich cecha charakterystyczna;

  • produkowane są przez skórę w gruczołach ekranowych, apokryfowych (pod pachami), w pachwinach, w okolicy narządów płciowych, odbytu oraz ust, a także w wydzielinach jak ślina, sperma, wydzielina pochwowa;

  • jedną z dróg przekazywania sobie feromonów jest pocałunek;

Jeśli chcesz wspomóc działanie feromonów, możesz zastosować feromony w perfumach. Więcej o tym czym są pisaliśmy w artykule pt. Co to są feromony w perfumach?. Ciekawą propozycją wydają się perfumy z feromonami marki Love & Desire, dostępne zarówno w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

 (z http://)