Poradnik dla facetów: jak wybrać masturbator?

Poradnik dla facetów: jak wybrać masturbator?

Opublikowano: 2018-03-29 13:44:49
Kategorie: Masturbacja , Mężczyzna

Sex zabawki dla mężczyzn to stosunkowo nowa rzecz. Nadmuchiwane lalki i pompki do penisa istnieją już od wielu lat, ale są raczej uważane za żartobliwy prezent dla kumpla, aniżeli seksowny gadżet erotyczny. Dosyć niedawno pojawiły się męskie zabawki erotyczne, zaprojektowane dla sprawiania przyjemności podczas masturbacji lub seksu z drugą osobą. Są to masturbatory męskie i sztuczne pochwy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jedną z ważniejszych kwestii dotyczących wyboru masturbatora dla mężczyzn jest bezpieczeństwo. Warto postawić na produkt renomowanej marki, specjalizującej się w tego typu produktach, np. Tenga, Fleshlight, Fleshjack, Joylite. Tego typu sztuczne pochwy są bezpieczne w użyciu oraz trwałe. Masz pewność, że materiał, z którego zostały wykonane, nie spowoduje podrażnień oraz nie zacznie kruszyć się po kilku pierwszych użyciach. Dobrej jakości masturbatory są wykonywane z takich tworzyw jak elastometr czy SuperSkin – do złudzenia przypominający ludzką skórę.

Jaki rodzaj otworu wybrać?

Masturbatory dla mężczyzn mogą mieć dwa rodzaje otworów – realistyczne oraz dyskretne. Te pierwsze wykonane są w kształcie intymnych części ludzkiego ciała – pochwy lub odbytu. Do wyboru są też masturbatory w kształcie pochwy odbytu najpopularniejszych gwiazd filmów pornograficznych (hetero-, bi- oraz homoseksualnych).

Masturbatory o otworach w neutralnym kształcie są bardziej dyskretne, zachowując swoje właściwości stymulujące. Może to być przydatne, gdy nasz masturbator znajdzie osoba, która miała go nigdy nie zobaczyć.

Masturbatory dla mężczyzn: jednorazowe lub wielorazowe

sklepach z zabawkami erotycznymi dostępne są wibratory jednokrotnego użytku oraz takie, których można używać wielokrotnie. Różnią się ceną oraz materiałami, z których zostały wykonane.

Masturbatory jednorazowe

Masturbatory jednorazowe cechują się kompaktowymi rozmiarami  i niższą ceną. Świetnie nadadzą się na prezent lub do przetestowania działania masturbatorów. Nie trzeba ich myć, po użyciu wystarczy wyrzucić.

Masturbatory wielokrotnego użytku

Tego typu masturbatory mogą być używane wielokrotnie. Są wykonane z trwalszych i przyjemniejszych w dotyku materiałów. Po każdym użytku należy je myć i zasypywać specjalną substancją. Ich wadą jest wyższa cena.

Zróżnicowane struktury masturbatorów męskich

Męskie masturbatory różnią się między innymi wnętrzem. Dostępne są modele o różnych strukturach, dzięki zastosowaniu specjalnych prążków i wypustek. Od ich układu zależą doświadczenia podczas stymulacji penisa. Warto przetestować kilka z nich i znaleźć swój ulubiony, dostarczający najbardziej spotęgowane doznania.

Długość otworu masturbatora

Możesz zdecydować się pomiędzy trzema opcjami. Dostępne są masturbatory o ograniczonej długości, masturbatory rozciągliwe oraz takie, które są otwarte z obu stron. Od tego, na jaki model się zdecydujesz, zależeć będzie głębokość penetracji.

Masturbatory i sztuczne pochwy o ograniczonej długości mają określoną długość wewnętrzną. Sprawdź ją przed zakupem i dokonaj wyboru odpowiedniego dla długości Twojego penisa. Warto pamiętać, że niektóre z nich mają za zadanie pieścić wyłącznie górną część penisa.Kompaktowe masturbatory będą ponadto poręczniejsze i łatwiejsze w użyciu przez drugą osobę, np. partnerkę podczas gry wstępnej.

Masturbatory dostosowujące się do długości penisa są wykonane z elastycznych materiałów. W środku posiadają wypustki, które dodatkowo stymulują członka. Dzięki temu, że nie posiadają obudowy, dostosują się do penisa w każdym rozmiarze.

Masturbatory otwarte nie posiadają zamknięcia po żadnej ze stron. Dzięki temu mogą być używane podczas stymulacji oralnej. Dolna część penisa może być stymulowana masturbatora, górna natomiast – ustami partnerki lub partnera.

Dyskretne masturbatory w kształcie jajka

Jednym  z lepszych sposobów na posiadanie dyskretnego masturbatora jest Tenga Egg. Jest to masturbator w kształcie jajka, którego wnętrze kryje rozciągliwy materiał stymulujący penisa. Kompaktowe rozmiary (5 cm) nie ograniczają jednak możliwości stymulacji – termoplastyczny elastometr dostosowuje się do długości członka, mogąc rozciągnąć się do długości nawet 25 cm. Masturbator tego typu możesz zabrać ze sobą w podróż. Jego dyskretny kształt sprawia, że wygląda bardziej niż dziecięca zabawka niż gadżet erotyczny.

Jakie akcesoria wybrać do masturbatora?

1. Lubrykant

Używając masturbatora męskiego i/lub sztucznej pochwy należy zadbać o odpowiednie nawilżenie zabawki. W tym celu świetnie sprawdzą się lubrykanty na bazie wody. Nigdy nie używaj lubrykantów na bazie silikonu, używając zabawki wykonanej z silikonu lub elastometru. Mogą one zniszczyć wewnętrzną powłokę masturbatora, sprawiając, że nie będzie nadawał się do ponownego użytku. Przy niektórych rodzajach masturbatorów będziesz musiał używać specjalnego pudru konserwującego. Dzieje się tak w przypadku masturbatorów wykonanych z materiału przypominającego ludzką skórę.

2. Uchwyt

Niektóre z masturbatorów możesz doposażyć w specjalny uchwyt, umożliwiający go zamontowanie na dowolnie wybranej gładkiej powierzchni, np. pod prysznicem. Pojawiają się już masturbatory z opaskami, które można przymocować do nogi. Zaawansowane technologiczne masturbatory mogą dodatkowo łączyć się z aplikacją na smartfonie. W ofercie posiadamy również uchwyt do zamontowania telefonu na sztucznej pochwie.

3. Rozgrzewanie

Sztuczne pochwy oraz masturbatory powinny być odpowiednio rozgrzane, jako iż przyjmują temperaturę otoczenia. Dla najbardziej komfortowych wrażeń rozgrzej wnętrze zabawki erotycznej strumieniem ciepłej (nie gorącej!) wody lub specjalnie przeznaczonym do tego podgrzewaczem do sztucznych pochw.

Czyszczenie zabawek erotycznych dla mężczyzn

Sztuczne pochwy i masturbatory wymagają starannej pielęgnacji. By je umyć, należy wyciągnąć wkład z obudowy i dokładnie je wypłukać pod strumieniem letniej wody. Kolejnym krokiem jest spryskanie wnętrza gadżetu specjalnym środkiem antybakteryjnym zaprojektowanym do czyszczenia gadżetów erotycznych.

Ważne, by pozostawić zabawkę do wyschnięcia. Nadmiar wody można usunąć ręcznikiem papierowym. W przypadku posiadania masturbatora lub sztucznej pochwy z cyberskóry należy zabezpieczyć ich wnętrze specjalnie przeznaczonym pudrem matującym. Zapobiegnie to klejeniu się wnętrza zabawki.

Dodaj komentarz

 (z http://)