Radzimy jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet

Radzimy jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet

Opublikowano: 2018-03-01 18:07:23
Kategorie: Babski świat , Libido

Zainteresowanie suplementami mającymi wpływ na libido u kobiet jest obecnie całkiem spore. Czy jednak działają? Jakie są inne sposoby na zwiększenie popędu seksualnego u kobiet? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Podstawy popędu seksualnego u kobiet

Libido i popęd płciowy u kobiet są bardziej skomplikowane niż u mężczyzn. Ośrodek popędu seksualnego kobiet, znajduje się raczej w głowie, a nie genitaliach.

Na seksualne pragnienia kobiet wpływa też cykl menstruacyjny. Panie doświadczają zwykle zwiększonego popędu seksualnego na kilka dni przed owulacją, kiedy to poziom testosteronu u kobiet jest najwyższy. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Od czego zależy libido kobiety"

Libido kobiety może zostać zwiększone przez czynniki wpływające na umysł i hormony.

Co wpływa na libido u kobiet?

 • Ruch
  Zostało udowodnione, że ćwiczenia są jednym z najlepszych naturalnych wzmacniaczy libido u kobiet. W jednym badaniu wykazano, że nawet proste 20 minutowe ćwiczenia na bieżni, znacząco zwiększały fizjologiczne pobudzenie u kobiet. Inne badania ujawniły, że ćwiczenia zwiększają amplitudę tętna w pochwie i objętość krwi w narządach rozrodczych. Aktywność fizyczna poprawia popęd płciowy nawet u kobiet, które przyjmują leki przeciwdepresyjne. Pomocne będą także medytacja i joga.
 • Niedobór witamin
  Niedobór niektórych witamin może być katastrofalny dla popędu płciowego. Przykładowo, niedobór witaminy D3 wiąże się z dysfunkcją seksualną kobiet. Niedobory witamin można uzupełnić spożywając zdrową dietą i przyjmując tabletki pobudzające dla kobiet.
 • Substancje wpływające na zaburzenia endokrynologiczne
  Podobnie jak u mężczyzn, niektóre chemikalia mogą poważnie wpływać na stan zdrowia hormonalnego i seksualnego. Związkami tego typu są na przykład ftalany, stosowane w lakierach, farbach, podłogach PCV, plastikowych pojemnikach, dmuchanych zabawkach, czy kaloszach.
 • Sen
  Należy zadbać o odpowiednią ilość snu, którego brak podnosi poziom kortyzolu. Kortyzol wpływa negatywnie na popęd seksualny u kobiet. Nawet małe zmiany mogą być pomocne – badania wykazały, że 1 godzina dłuższego spania zwiększyła popęd płciowy i prawdopodobieństwo uprawiania seksu następnego dnia, o 14%.
 • Palenie papierosów
  Palenie powoduje mnóstwo negatywnych skutków dla zdrowia. Jednym z nich jest obniżenie libido u kobiet i mężczyzn. Amerykański Instytut Andrologii odkrył ponadto, że palacze mają mniej udane życie seksualne.
 • Lukrecja
  Jest zabójcą libido. Korzeń lukrecji zawiera kwas glicyryzynowy, który podnosi poziom kortyzolu i obniża poziom testosteronu. U badanych, 5-7 gramów ekstraktu z lukrecji lub zawierających go cukierków, obniżyło w ciągu 4 dni poziom testosteronu o połowę. Należy pamiętać, że libido kobiet jest także związane z testosteronem.
 • Leki
  Wiele kobiet stosuje leki przeciwdepresyjne bez świadomości, że mogą powodować zmniejszenie popędu seksualnego. Libido zmniejsza się też u kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne. Jeśli uważasz, że za obniżony popęd seksualny mogą odpowiadać leki, które przyjmujesz – skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Jak zwiększyć popęd seksualny u kobiet?

 • Seler
  Cytoplazma w selerze zawiera androsteron, będący naturalnym feromonem. Seler to również bogate źródło argininy, czyli aminokwasu, który zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych. Argininę nazywa się często „naturalną Viagrą”. To warzywo ma też dużo witamin, takich jak magnez i cynk. Składniki selera uwalniają się po około 4 godzinach od spożycia.
 • Gorzka czekolada
  Kakao jest jednym z najlepszych afrodyzjaków dla kobiet. Według aktualnych badań, kakao wpływa na funkcje mózgu, poprawiając nastrój i samopoczucie, co prowadzi zwykle do zwiększenia libido u kobiet. Składniki gorzkiej czekolady zwiększają rozszerzalność naczyń krwionośnych, obniżają ciśnienie krwi i zwiększają poziom tlenku azotu, co ma oczywiście pozytywny wpływ na popęd seksualny.
  Wybieraj jedynie prawdziwą, gorzką czekoladę, o zawartości kakao powyżej 80%.
 • Gra wstępna
  Nie zapominajcie o grze wstępnej przed seksem. U kobiet podniecenie zaczyna się w mózgu, warto więc rozgrzać się przed uprawianiem miłości. Igraszki pomogą wam też rozluźnić się i zmniejszyć poziom stresu, co powinno pozytywnie wpłynąć na popęd seksualny obojga z was.
 • Suplementy diety i leki na potencję dla pań
  Na rynku pojawia się obecnie coraz więcej wspomagaczy libido kobiet: leki i tabletki na potencję dla pań, tabletki pobudzające dla kobiet, czy też suplementy wspomagające popęd seksualny. Warto też stosować żele rozgrzewające i pobudzające ochotę na seks.

Badania udowodniły, że na podniesienie libido u kobiet, dobrze działają między innymi:

 • Indyjski żeń-szeń (ashwagandha)
  Stosowana w tradycyjnej chińskiej medycynie ludowej do poprawy zdrowia seksualnego i ogólnego samopoczucia. Żeń-szeń wpływa szczególnie dobrze na libido kobiet przechodzących menopauzę.
 • Korzeń maca
  Ta roślina także wpływa na popęd seksualny. Korzeń maca może być także pomocny w przypadku przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, powodujących zaburzenia funkcji seksualnych.
 • L-arginina
  Wzmacnia libido dzięki poprawie krążenia w okolicach narządów płciowych. Pobudza potencję dzięki syntezie tlenku azotu.
 • Czarny owies
  Uważa się, że czarny owies wpływa na potencję u pań, dzięki redukcji stresu i poprawie nastroju. Łagodzi układ nerwowy, a dzięki temu zmniejsza napięcie ciała i umysłu.
 • Buzdyganek
  Jest stosowany w Azji od tysięcy lat, głównie w leczeniu zaburzeń potencji. Zawiera składniki, które pozytywnie wpływają na sprawność seksualną kobiet.
Dodaj komentarz

 (z http://)