Kiedy człowiek wydziela feromony?

Kiedy człowiek wydziela feromony?

Opublikowano: 2017-06-01 19:08:02
Kategorie: Feromony - FAQ

Feromony są wytwarzane przez zwierzęta i wpływają na zachowanie innych osobników tego samego gatunku. Co wpływa na wydzielanie feromonów? Czy ludzie również wytwarzają feromony i kiedy je wytwarzają?

Dla przypomnienia jeszcze raz wymienimy typy feromonów – podzielone ze względu na funkcje (więcej o tym pisaliśmy w artykule Co to są feromony i do czego służą?):

  • Feromony wywoławcze – najczęściej płciowe, wywołują reakcję seksualną, działają niemal natychmiastowo;

  • Feromony podstawowe – mogą wpływać na zmiany poziomu hormonów w organizmie, wpływają na powodzenie ciąży, mogą np. zaburzać cykl menstruacyjny u kobiet;

  • Feromony modelujące – eksperymenty na zwierzętach dowodzą, że wpływają one relaksująco na badane osobniki, mogą synchronizować funkcje organizmu, najczęściej występują w pocie;

  • Feromony sygnalizujące – przenoszą pewną informację, np. pomagają matce rozpoznać dziecko, znaczą drogę (w przypadku pszczół lub mrówek);

Jak działają feromony?

W skrócie – substancje semiochemiczne zwane feromonami odbierane są przez narząd lemieszowo-nosowy działając bezpośrednio na mózg. Dzięki temu wywołują określone reakcje w organizmie, na który działają.

Więcej szczegółów na ten temat w artykułach:

Czy istnieją ludzkie feromony?

W artykule pt. Feromony - Czym Są I Jak Działają? Sekret Atrakcyjności I Pewności Siebie przytoczyliśmy kilka badań naukowców z uniwersytetów na całym świecie, które dowodzą, że feromony ludzkie istnieją i mają znaczący wpływ na nasze życie. Poniżej jedno z badań:

Badacze z Uniwersytetu w Chicago wystawili uczestniczki badania na zapach potu innych kobiet. Efektem tego było przyspieszenie lub spowolnienie menstruacji w zależności od kiedy pot był wytworzony. Pot wydzielony przez inną kobietę przed jej owulacją skracał cykl miesięczny u badanych, a pot (feromony) zebrane w czasie owulacji wydłużały go.

Moim zdaniem jest to wystarczający dowód na wpływ jaki feromony wywierają na ludzi.

Kiedy zatem ludzie wytwarzają feromony?

Skoro feromony są wytwarzane wraz z potem, można stwierdzić że wytwarzamy je przez cały czas pocąc się.

W artykule Jak działają feromony? Przytoczyliśmy wypowiedź jednego z polskich seksuologów, z której wynika, że wytwarzamy feromony poprzez:

  • skórę – w gruczołach ekranowych;

  • w pachwinach;

  • w okolicy narządów płciowych;

  • w okolicy odbytu;

  • przy ustach;

  • w wydzielinach: ślinie, spermie, wydzielinie pochwowej;

Interpretując te dane można stwierdzić, że feromony są przez nas wytwarzane cały czas, jednak w niektórych sytuacjach ich wydzielanie nasila się.

Kiedy się to dzieje?

Podczas sytuacji wywołujących stres pocimy się – możliwe, że właśnie wtedy wydzielamy feromony modelujące, które mają wpłynąć na nas i otoczenie uspokajająco.

Podczas sytuacji intymnych wydzieliny pochwowe, czy z penisa wytwarzane są przez kobiety i mężczyzn w większym tempie i ilości – wtedy to najprawdopodobniej produkowane są feromony posiadające funkcję płciową.

Wzmocnienie siły działania naturalnych feromonów

W wyżej wskazanych artykułach przez nas napisanych wskazaliśmy czym są, jak działają i jaki wpływ feromony mają na mężczyzn oraz na kobiety. W artykule Feromony - jak je używać? podpowiadamy jak stosować feromony. Wspomnieliśmy tam między innymi o tym, że stosowanie feromonów dostępnych na rynku może wzmocnić działanie tych naszych naturalnych. Przypominamy: feromony najlepiej stosować w połączeniu z własnymi perfumami lub stosować gotowe kompozycje perfum z feromonami, które możesz kupić w naszym sklepie.

Co oferujemy w sexshopie SECRETIVE?

Oprócz możliwości zakupu, w sklepie erotycznym SECRETIVE.PL poznasz wszystkie fakty na ich temat. Odwiedź wpis Wszystko o feromonach w jednym miejscu - FAQ na naszym blogu erotycznym lub kategorię artykułów Feromony - FAQ

Powiązane wpisy na blogu
Szukaj na blogu

6 powodów, dla których warto kupować w naszym sklepie erotycznym

Rabaty dla stałych klientów

Dyskretna
paczka

180 dni
na zwrot

24-godzinna
dostawa

Darmowy
zwrot i wymiana

Bezpieczna
transakcja

Produkt poprawnie dodany do porównania!