Od czego zależy libido kobiety?

Od czego zależy libido kobiety?

Opublikowano: 2018-02-20 17:45:27
Kategorie: Babski świat , Libido , Mężczyzna

Znane powiedzenie mówi, że kobieta zmienną jest. Trzeba przyznać, że jest w nim sporo prawdy i sprawdza się ono także w przypadku zainteresowania Pań seksem. Kobiety słyną bowiem nie tylko ze swoich zmiennych nastrojów, ale także z tego, że nie zawsze mają ochotę na miłosne igraszki. Naukowcy od lat zadają sobie pytanie, od czego tak naprawdę zależy libido kobiet oraz jak można je skutecznie rozbudzić.

Jak radzić sobie ze spadkiem ochoty na seks?

Jeśli ciekawi Cię ten temat lub sama masz problem ze spadkiem ochoty na seks, zapoznaj się z niniejszym artykułem. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki, jak poradzić sobie z tym problemem, a także, jak skutecznie poprawić jakość swojego życia intymnego.

Libido kobiet – od czego tak naprawdę ono zależy?

Kobiece pożądanie zależy od wielu czynników. Nad odkryciem przyczyn jego zmienności łamały sobie głowy całe szeregi naukowców, ale jeszcze nikomu nie udało się jednoznacznie stwierdzić, co tak naprawdę warunkuje poziom kobiecego libido. Każdy organizm jest bowiem inny, więc trudno jest jednoznacznie wskazać przyczynę zbyt małej ochoty na seks, którą wykazują niektóre z Pań. Najczęstszymi powodami spadku libido są:

  • zmiany hormonalne,
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
  • poród i karmienie piersią
  • oraz niektóre problemy zdrowotne, m. in. choroby tarczycy.

Należy oczywiście mieć na uwadze fakt, że organizm każdej kobiety jest inny, a samo libido zależne także od innych czynników, m. in. od naszego nastroju, stanu zdrowia, a nawet zachowania naszego partnera.

Cykl miesiączkowy i zmiany hormonalne w organizmie kobiety

Kobiecy organizm charakteryzuje się dużymi wahaniami hormonalnymi. Z tego właśnie powodu, większość Pań największą ochotę na seks ma w pierwszej fazie po miesiączce. Wtedy właśnie do głosu dochodzą kobiece hormony - estrogeny, które poprawiają nasz ogólny nastrój i samopoczucie oraz sprawiają, że chętniej oddajemy się miłosnym uniesieniom. Wzrost libido spowodowany wysokim poziomem estrogenów trwa do momentu pojawienia się owulacji. Po jej wystąpieniu natomiast poziom estrogenów w kobiecej krwi gwałtownie spada, a pałeczkę pierwszeństwa przejmuje inny hormon, zwany progesteronem. Z tego właśnie powodu tuż po owulacji libido większości kobiet wycisza się, a one same wykazują mniejsze zainteresowanie seksem. Przed samą miesiączką z kolei, kiedy zarówno estrogeny, jak i progesteron znajdują się na najniższym poziomie we krwi, większość Pań nie jest praktycznie wcale zainteresowana seksem. Także wiele kobiet po urodzeniu dziecka nie wykazuje chęci do uprawiania seksu. Odpowiada za to produkcja innego kobiecego hormonu, prolaktyny, który jest odpowiedzialny za laktację.

Tabletki antykoncepcyjne a poziom kobiecego pożądania

Wiele kobiet zauważa także widoczny spadek swojego libido tuż po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Niektóre tabletki antykoncepcyjne, szczególnie te niedopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentki, mogą bowiem powodować zmniejszenie naturalnej ochoty na seks. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zmiana tabletek na lepiej dopasowane, czyli takie które nie będą negatywnie wpływały na nasze libido.

W Secretive polecamy preparaty na libido:

Jak skutecznie radzić sobie ze spadkiem pożądania?

Mała ochota na seks u kobiet jest problemem, z którym chcieliby walczyć nie tylko mężczyźni. Także wiele Pań szuka skutecznego "lekarstwa" na zbyt małe zainteresowanie miłością fizyczną. Jeśli więc wiemy, że mniejsza chęć na seks nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi, warto jest postawić na sprawdzone metody, które pozwolą nam na nowo czerpać radość z intymnych chwil z partnerem. Jakie metody walki z zbyt niskim libido można szczególnie polecić?

Tabletki na potencję dla Pań – jakie wybrać?

Panie, które zauważyły, że znacząco spadło ich zainteresowanie seksem i taka sytuacja jest dla nich niekomfortowa, mogą zdecydować się na tabletki pobudzające dla kobiet. Są to w pełni bezpieczne dla zdrowia kobiety, preparaty stworzone właśnie z myślą o tych z Pań, które chcą na nowo rozbudzić w sobie pożądanie.

Jakie tabletki na popęd dla Pań wybrać, aby zapewnić sobie większą ochotę na seks?

Poszukując dobrego i skutecznego leku poprawiającego pożądanie, warto jest postawić na sprawdzone, markowe preparaty, które nie zawierają w swoim składzie sztucznych hormonów i dzięki temu będą w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Na ogół preparaty tego typu, oprócz wyraźnego podniesienia libido, poprawiają także nastrój, pozwalają rozluźnić się i w pełni delektować intymnymi momentami z naszym partnerem.

Dobry lek na potencję dla Pań charakteryzuje się także tym, że poprawia ukrwienie w obrębie kobiecych narządów płciowych oraz zwiększa wilgotność pochwy. Jego stosowanie będzie więc pomocne także dla tych kobiet, które unikają współżycia z powodu nadmiernej suchości w obrębie pochwy. Warto także wspomnieć, że dobre preparaty tego typu przeznaczone do stosowania dla Pań, dzięki zwiększeniu ukrwienia narządów płciowych powalają także czerpać znacznie większą satysfakcję ze współżycia oraz znacząco podnieść prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu. Ich stosowanie można więc polecić także tym Paniom, które chcą czerpać jeszcze większą przyjemność z miłosnych uniesień.

Dodaj komentarz

 (z http://)