Przytul mnie…

Przytul mnie…

Opublikowano: 2020-06-25 12:47:22
Kategorie: Babski świat , Inspiracje , Kody rabatowe do sexshopu , Mężczyzna , Styl życia

Czy to ze swoim partnerem, ulubionym czworonożnym przyjacielem, czy wygodną poduszką przytulanie to niesamowity sposób na odstresowanie i stworzenie intymności. Ale przytulanie to coś więcej niż zwykłe owinięcie ramion wokół szyi. Przytulanie jest własnym językiem miłości. Niektórzy ludzie żyją, by przytulać się i przytulać do partnera przy każdej okazji. Inni, nie tak bardzo. Zapomnij o powszechnym przekonaniu, że mężczyźni nie są naturalnymi przytulankami. Okazuje się, że pragną bardziej przytulić się niż kobiety.

Najlepsze pozycje do przytulania?

1. „Łyżka”

Spooning to najlepsza pozycja do przytulania. I bądźmy szczerzy: może być, również, pozycja seksualna. Podczas przytulania każdy może być „dużą łyżką”, ale często jest to większy lub bardziej dominujący partner. Kiedy jesteś „dużą łyżką”, owijasz ramiona wokół partnera, oboje leżąc blisko siebie; twój brzuch opiera się o plecy drugiej osoby. Kiedy jesteś „małą łyżeczką”, twój partner otacza cię ramionami, a twoje plecy opierają o brzuch.

2. „Pół łyżka”

 Pozwala ci być wystarczająco blisko partnera, aby czuć się ciepło, ale wystarczająco daleko, aby nie czuć klaustrofobii. Jedna z osób leży płasko na łóżku, druga zaś leży na boku, trzymając swoją głowę na klatce piersiowej wybranka, prawą nogę, zgiętą w kolanie, kładzie na jego udzie.

3. „Pośladek”

W tej pozycji OBOJE partnerów leży w przeciwnych kierunkach, ale dotyka się pośladkami i dolną częścią pleców. Kolana są często zgięte, chociaż możesz rozprostować jedną nogę. Ta pozycja oznacza, że ​​chcesz utrzymywać połączenie ze swoim partnerem, ale cenisz sobie wolność i sen jest wysoko na liście Twoich priorytetów.

4. „Miesiąc miodowy”

Przytulanie i poczucie bliskości jest przesadą, gdy związek znajduje się na etapie miesiąca miodowego, oboje partnerów nie potrzebuje przestrzeni, wręcz przeciwnie. Chcecie się spleść, nawet podczas snu. W pozycji „miesiąc miodowy” partnerzy kładzie się naprzeciw siebie i oplatacie nawzajem swoje kończyny. Jesteście tak blisko, że możecie poczuć poranny oddech wybranka, ale to nie ma znaczenia, ponieważ jesteście dla siebie nierozłączni.

5. „Kołyska”

Twój partner leży na plecach i trzyma cię, podczas gdy Twoja głowa spoczywa na jego klatce piersiowej. Jest to pocieszająca forma przytulania, która budzi zaufanie i dobre samopoczucie.

6. „Przytulanie nogi”

Podobnie jak „psladeko”, ta pozycja jest popularna, gdy sen jest twoim priorytetem, ale nadal chcesz kontaktu fizycznego. Kiedy oboje znajdziecie wygodną pozycję, kładziecie jedną nogę na nodze partnera.

7. „Poduszka”

Partner leży na brzuchu, podczas gdy TY kładziesz swoją głowę na jego pośladkach.

8. „Poduszka biodrowa”

Położenie głowy na kolanach partnera to zabawna pozycja. Ta pozycja ułatwia złapanie pocałunku lub dwóch… lub trzech. Jest to idealna pozycja do ciągłego oglądania ulubionego programu. Siadasz wygodnie z wyciągniętymi przed siebie nogami, a partner kładzie głowę na Twoich biodrach.

9. „Draper arm”

W tej pozycji partnerzy stoją, bądź leżą twarzą do siebie z rękami owiniętymi wokół siebie. Jesteście oko w oko, co jest świetne, jeśli próbujecie być romantyczni, ale rozpraszające, jeśli chcecie pójść spać…

Dlaczego należy jak najwięcej się przytulać?

Tworzy większą satysfakcję seksualną

Przytulanie często prowadzi do fizycznej intymności, ale ważne jest również przytulanie po kochaniu. Według badania z 2014 r. Pary, które przytulały się po seksie, zgłosiły większą satysfakcję seksualną i wyższą satysfakcję z związku.

Zwiększa więź między przyjaciółmi

Oksytocyna nie jest nazywana „hormonem przytulania” bez powodu. Jest uwalniany, kiedy się przytulasz i pozostawia uczucie miłości i połączenia. Oksytocyna wiąże się również z aspektem więzi społecznych. Badania sugerują, że oksytocyna pomaga wiązać się z osobami z twojego wewnętrznego kręgu. Innymi słowy, im bardziej przytulasz się do najbliższych przyjaciół, tym silniejsza będzie Twoja więź.

Pomaga komunikować emocje

Badania potwierdzają, że dotyk jest sposobem komunikowania emocji, takich jak miłość, wdzięczność i współczucie między bliskimi. Szczęście i smutek można także przekazać dotykiem. Co zaskakujące, wyniki jednego z badań z 2009 roku wykazały, że dotyk sprzyja również komunikacji emocjonalnej między nieznajomymi.

Obniża ciśnienie krwi

Dotyk ma działanie uspokajające, które może obniżyć ciśnienie krwi. Badania wykazały, że krótkie okresy trzymania i przytulania dłoni obniżają zarówno rozkurczowe, jak i skurczowe ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest powiązane z chorobami serca i udarem, dlatego regularne przytulanie powinno być częścią każdego planu leczenia nadciśnienia.

Łagodzi stres i niepokój

Według jednego z badań z 2004 r. Masaż w postaci głaskania, ściskania może pomóc złagodzić stres i niepokój poprzez zwiększenie dopaminy i serotoniny w organizmie. Te dwa neuroprzekaźniki pomagają regulować nastrój. Dopamina reguluje również centrum przyjemności w mózgu.

Pomaga złagodzić ból

Przytulanie w formie dotyku terapeutycznego może nawet mieć moc zmniejszania bólu. Dotyk terapeutyczny to metoda kładzenia rąk na ciele lub w pobliżu ciała w celu zrównoważenia energii i promowania naturalnego leczenia.

Podsumowanie 

W dzisiejszym zatłoczonym świecie łatwo jest zagubić gdzieś po drodzę intymność i ciężko znaleźć czas na relaks i regenerację. Przytulanie pomaga ci robić jedno i drugie, ale również pozostać w kontakcie z tymi, których kochasz. Więc na co czekasz? Przytulaj, całuj i miziaj przy każdej okazji. Znajdź odpowiednie dla siebie pozycje przytulania i przytul się ze swoim partnerem, przyjaciółmi czy też zwierzętami. To dobre dla ciała i duszy.

Dodaj komentarz

 (z http://)