Skuteczne sposoby powiększania penisa #1 Arabska metoda JELQ

Skuteczne sposoby powiększania penisa #1 Arabska metoda JELQ

Opublikowano: 2017-01-28 15:11:17
Kategorie: Mężczyzna

Rozmiary penisów u Arabów niekiedy budzą wśród nas zazdrość. Ale czy są to uwarunkowania ewolucyjne? Co sprawia, że mają oni tak pokaźne przyrodzenia? Czy każdy noworodek pochodzenia arabskiego rodzi się z nieproporcjonalnie dużym członkiem?

Z pewnością nie. Jak już pisaliśmy w jednym z naszych artykułów (Jak powiększyć penisa? 4 niezawodne artykuły z naszego sklepu) jedną z najskuteczniejszych metod powiększania członka są ćwiczenia zwane JELQ. Jest to technika ćwiczeń, którą Arabowie przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie. Pokaźny penis był w ich kulturze symbolem płodności oraz siły. Ojciec od najmłodszych lat uczył syna jak ćwiczyć prącie i panować nad oddechem. Dzięki temu powstały legendy o penisach rozmiarów 25 cm długości i 12 cm obwodu.

Wiedza dla zainteresowanych

Jeżeli interesujesz się tematem powiększania penisa to zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas poradnika: Kompleks rozmiaru członka – Czy powiększenie penisa jest możliwe? 8 sprawdzonych metod.

Co to jest Jelqing?

Jelqing to sposób powiększania penisa (przez wielu uważany za najskuteczniejszą metodę). Są to podobne do masturbacji ćwiczenia polegające na rozciąganiu penisa. Chcąc powiększyć członka należy wykonywać ćwiczenia ok. 20 do 30 minut dziennie. Należy pamiętać by co 2-3 dni zrobić przerwę na regenerację tkanek (podobna zasada jak przy ćwiczeniu na siłowni – regeneracja ma bardzo duże znaczenie w przyroście masy mięśniowej).

Jak wygląda ćwiczenie powiększające członka zwane JELQ?

Jelqing pozwala na powiększenie penisa za pomocą ćwiczeń podobnych do masażu. Podczas przesuwania zaciśniętej dłoni od nasady penisa aż do żołędzi, do prącia wpompowywana jest krew. Zwiększone ciśnienie w tkance gąbczastej członka powoduje jej rozciągnięcie i uszkodzenie. Podczas regeneracji uszkodzonych tkanek następuje przyrost nowych . Bardziej rozciągnięte tkanki mogą zmieścić więcej krwi, dzięki czemu penis staje się większy. Podobna zasada jak w treningu siłowym. Aby stymulować mięśnie do wzrostu należy najpierw doprowadzić do uszkodzenia włókien poprzecznych mięśnia w celu ich regeneracji i przyrostu nowych, które powodują iż staje się on silniejszy.

Klasyczny Jelqing – instrukcja powiększania penisa

Ćwiczenia nie należy wykonywać w pełnej erekcji, gdyż nie jest to masturbacja. Penis powinien być półwyprostowany. Poniżej instrukcja postępowania:

 1. Rozgrzewka
  Aby uniknąć kontuzji i zwiększyć skuteczność ćwiczeń koniecznie należy wykonywać rozgrzewkę. W przypadku ćwiczeń powiększających penisa należy pobudzić przepływ krwi w prąciu. Wystarczy wziąć gorącą kąpiel lub prysznic i skierować strumień wody na członka. Można też owinąć go ręcznikiem namoczonym w gorącej wodzie. Pamiętaj aby się nie poparzyć :) Nigdy nie pomijaj rozgrzewki!
 2. Lubrykant
  Zacznij od nałożenia lubrykantu na członka oraz na dłonie. Zapobiegnie to powstawaniu otarć, które mogą być bolesne i uniemożliwiają ćwiczenie na kilka dni.
 3. Chwyt
  Złap penisa od góry tworząc okrąg z palca wskazującego i kciuka. Następnie drugą ręką zrób podobny okrąg z kciuka i palca wskazującego u podstawy – jak najbliżej podbrzusza – przy nasadzie prącia.
 4. „Dojenie”
  Zaciśnij (z umiarem) palce tworzące okrąg u podstawy penisa i przesuń je ku górze pompując tym samym większą ilość krwi. Ruch powinien trwać od. 1 do 3 sekund.
 5. Powtórzenie „dojenia”
  Gdy dotrzesz do żołędzi zatrzymaj ruch i wykonaj czynności z punktów 3 oraz 4 drugą ręką
 6. Trening
  Powtarzaj całe ćwiczenie przez około 30 minut dziennie.
 7. Wskazówka
  W przypadku gdyby Twój penis był w stanie pełnej erekcji lub poczułbyś ochotę na wytrysk – przerwij na chwilę ćwiczenie i poczekaj na opadnięcie erekcji.

UWAGI:

 • Używaj umiarkowanego uchwytu. Przy zbyt mocnym ściskaniu penisa możesz doprowadzić do uszkodzenia powierzchniowych naczyń krwionośnych. Objawia się to poprzez czerwone kropki na żołędzi. Oznacza to zbyt mocny zacisk.
 • Co 2 – 3 dni rób sobie przerwę. Pozwoli to na regenerację tkanek gąbczastych, które zostały „uszkodzone” podczas pompowania do nich zwiększonej ilości krwi.
 • Na początku możesz ćwiczyć np. przez 15 minut by przyzwyczaić penisa do wysiłku. Po np. tygodniu możesz zacząć wykonywać pełny trening.
 • Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Nie osiągniesz spektakularnych efektów po jednej czy dwóch sesjach ćwiczeń powiększających penisa.

JELQ jedną ręką

Najprawdopodobniej nie jesteś obrzezany więc masz na penisie napletek, czyli skórę pokrywającą żołądź w stanie spoczynku. Arabowie, w przeciwieństwie do nas nie mają tej skóry, dlatego nie mają problemu z jej nadmiarem podczas wykonywania ćwiczenia powiększającego członka.

Aby ułatwić sobie trening możesz wykonać Jelqing jedną ręką:

 • Skórę na członku przesuń najdalej jak możesz do nasady (do podbrzusza).
 • Chwyć członka podobnie jak w poprzedniej klasycznej wersji ćwiczenia i przesuwaj zaciśnięte palce od nasady aż do żołędzi wraz ze skórą.
 • Po zakończeniu ruchu, poluzuj zacisk i przesuń rękę wraz ze skórą do dołu.
 • Popraw uścisk i ponownie przesuń do góry pompując krew do penisa.
 • W tym przypadku, ćwiczenie można wykonywać bez lubrykantu, jednak dla bezpieczeństwa zalecamy stosowanie środka poślizgowego.

Skuteczność Jelqingu

Znane są nam przypadki rozciągania różnych części ludzkiego ciała za pomocą regularnych ćwiczeń. Afrykańskie plemiona żyjące np. w Etiopii praktykują rozciąganie dolnej wargi. Ludy Birmy stosują techniki, dzięki którym kobiece szyje są nienaturalnie długie. W starożytnym Egipcie stosowano techniki wydłużające ludzką czaszkę zniekształcając ją w nienaturalny sposób. Mamy więc dowody na to, że dzięki sile nacisku można kształtować ludzkie ciało. Należy jednak pamiętać, że efekty osiągane były dopiero po wielu latach stosowania danej techniki deformacji.

Czy zatem powiększenie członka poprzez pompowanie do niego krwi jest możliwe?

Z pewnością tak. Jednak należy wykonywać ćwiczenie systematycznie i nie poddawać się. Efekty nie przychodzą po kilku dniach treningu. Na znaczne powiększenie penisa należy poczekać. Aby mieć pogląd na skuteczność wykonywanych ćwiczeń można zapisywać rozmiary penisa (długość oraz obwód) np. co tydzień. Będzie to namacalny dowód na wzrost prącia.

Zwiększenie skuteczności ćwiczeń powiększających penisa

Wykonując ćwiczenia JELQ możesz wesprzeć się innymi technikami na powiększenie członka. Podczas dojenia skóra na penisie jest narażona na urazy. Dlatego warto spróbować zastosować kremy na powiększanie penisa, które stymulują tkanki do wzrostu, a dodatkowo pielęgnują zewnętrzną powłokę odżywiając naskórek.

Kolejnym rozwiązaniem są żele powiększające prącie. Działają na podobnej zasadzie do kremów, jednak mają również wpływ na popęd seksualny – powodują większe pobudzenie, zwiększają doznania podczas seksu, a ponadto zwiększają przepływ krwi w penisie, dzięki czemu stosując je doraźnie, możesz na czas zbliżenia zafundować sobie większego penisa o silniejszej erekcji.

Na rynku dostępne są również tabletki na powiększanie penisa, które działają „od wewnątrz”. W skrócie: dzięki tabletkom ciśnienie krwi w Twoim prąciu wzrośnie powodując jego wzrost. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule: Skład i skuteczność tabletek na powiększanie penisa.

Opinie na temat powiększania członka metodą Jelq

W internecie znajdziemy wiele opinii o tym, że powiększenie członka jest niemożliwe – bez względu na stosowaną technikę. Jednak należy pamiętać, że z internetu korzysta masa osób, których jednym celem jest wyłącznie negowanie wszystkiego na co natrafią. Większość negatywnych opinii napisana jest przez osoby, które nigdy nawet nie spróbowały, żadnej metody powiększającej penisa. Aby móc wypowiedzieć się na dany temat, myślę, że najpierw trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie o czym się pisze.

Spotkać można również opinie mężczyzn, którzy stosowali tę technikę. Są one podzielone. Jedni twierdzą, że efekty są spektakularne. Inni, że jeśli działa to w niewielkim stopniu. Co możemy z tego wywnioskować? Zupełnie nic. Dopóki sami się nie przekonamy na własnej skórze nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie czy Jelq może powiększyć członka.

Czy warto ćwiczyć prącie w celu jego powiększenia?

Biorąc pod uwagę fakt, że wielkość przyrodzenia dla wielu mężczyzn ma znaczenie gdyż jest symbolem siły, męskości i płodności uważam, że warto spróbować również tej techniki. Należy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach:

 • wytrwałość – nie zrażaj się brakiem efektów w początkowej fazie cyklu ćwiczeniowego;
 • systematyczność – wykonuj ćwiczenia regularnie wg. harmonogramu;
 • rozgrzewka! - pamiętaj aby zawsze odpowiednio przygotować się do sesji treningowej;
 • mierzenie efektów – badaj postępy;
 • regeneracja – pamiętaj o przerwach w ćwiczeniach, dzięki którym Twój penis się zregeneruje;
 • własna opinia – nie sugeruj się informacjami znalezionymi na różnych forach i w innych niepewnych źródłach internetowych napisanych przez hejterów – wyrób własną opinię

Wyzwanie – zbadajmy skuteczność Jelqingu w powiększaniu penisa

Aby potwierdzić lub zdyskredytować Jelqing przeprowadźmy badanie. Jeśli chcesz, możesz podjąć się treningu i przesłać nam zebrane dane na temat wzrostu Twojego przyrodzenia. Ćwicz regularnie przez 3 miesiące i zapisuj wyniki pomiarów co tydzień. Przygotuj zestawienie:

 • Początkowy rozmiar penisa: punkt odniesienia:
  - długość oraz obwód podczas erekcji
 • Cotygodniowe pomiary:
  - długość oraz obwód podczas erekcji

Ja również podejmę się tego wyzwania, mierząc i badając efekty ćwiczeń przez kwartał.

Jeśli uda mi się zebrać odpowiednio dużą próbkę danych – przygotuję statystykę przedstawiającą skuteczność ćwiczeń. Zachęcam Cię do wzięcia udziału w badaniach. Wystarczy, że prześlesz nam wyżej wymienione dane do 1. sierpnia 2017 na adres [email protected] Bez obaw pozostaniesz zupełnie anonimowy – będziesz jedynie „Badanym numer...” :)

Powiązane wpisy na blogu
Szukaj na blogu

6 powodów, dla których warto kupować w naszym sklepie erotycznym

Rabaty dla stałych klientów

Dyskretna
paczka

180 dni
na zwrot

24-godzinna
dostawa

Darmowy
zwrot i wymiana

Bezpieczna
transakcja

Produkt poprawnie dodany do porównania!