Wibrator a zdrowie - czy korzystanie z wibratora wpływa na zdrowie?

Wibrator a zdrowie - czy korzystanie z wibratora wpływa na zdrowie?

Opublikowano: 2018-02-16 16:18:35
Kategorie: O zabawkach erotycznych , Wibratory - poradniki, opinie i recenzje

Wibratory to najpopularniejsze chyba gadżety erotyczne, z których korzysta coraz większe grono osób. Są one stosowane zarówno przez pary, jak i osoby samotne. Nie każdy jest zwolennikiem stosowania zabawek erotycznych, niektórzy twierdzą wręcz, że są one niezdrowe. Jak jest w rzeczywistości?

Wibrator a zdrowie

Wibratory są gadżetami, które nie tylko są bezpieczne, ale też mogą wpływać pozytywnie na nasze zdrowie!

Wibrator poprawia zdrowie intymne - jak to możliwe?

Badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskich uniwersytetów w Indianie jasno pokazują, że kobiety, które korzystają z wibratorów, są bardziej usatysfakcjonowane ze swojego życia seksualnego, a także częściej poddają się badaniom ginekologicznym i samobadaniu swoich narządów płciowych. Otwartość seksualna na akcesoria erotyczne w pewnym stopniu wpływa bowiem także na umiejętność mówienia o swoich problemach intymnych. Stosowanie wibratorów w celu masturbacji wiąże się także z częstszym dotykaniem swoich miejsc intymnych, więc szybciej wyłapać można różne anomalie.

Wpływ wibratorów na zdrowie mężczyzny

Także u mężczyzn zauważono zależność między korzystaniem z wibratorów, a zadowoleniem ze swojego życia seksualnego i dbaniem o zdrowie intymne. Wprowadzenie do sypialni tych gadżetów erotycznych może mieć więc obustronne korzyści.

Wibrator - "zdrowa" zabawka

Masturbacja oraz korzystanie z gadżetów erotycznych mają bardzo pozytywny wpływ na poziom zadowolenia z życia seksualnego, wpływają także na poprawienie funkcji seksualnych. Poznawanie własnego ciała jest bowiem najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, co najbardziej nam się podoba.

Higieniczny wibrator

Obecnie wibratory robione są z różnych materiałów, większość z nich jest antyalergiczna i bezpieczna do stosowania. Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się gadżety erotyczne, jest silikon medyczny. Dzięki swoim właściwościom nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, z łatwością można go umyć i zdezynfekować, co też powinniśmy robić po każdorazowym użyciu wibratora. Kluczowe jest także odpowiednie przechowywanie wibratorów. Powinny być przechowywanie w przewiewnym, suchym miejscu.

Wibratory dostępne w sex shopie Secretive.pl

W naszym sklepie erotycznym znajdziesz wiele rodzajów wibratorów :) Zapraszamy do przeglądania:

Dodaj komentarz

 (z http://)