Filtruj według
Cena
Cena
Dla kogo
Dla kogo
Marka
Marka
Pojemność
Pojemność
Typ
Typ
Smak / zapach
Smak / zapach
Działanie
Działanie
Przeznaczenie
Przeznaczenie

Dobre lubrykanty, intymne żele nawilżające do pochwy

Nawilżenie miejsc intymnych występuje naturalnie podczas seksualnego pobudzenia i podekscytowania. Każdy człowiek różni się jednak pod tym względem, warto więc podnieść komfort zbliżenia, dobierając odpowiedni lubrykant.

Zbyt małe nawilżenie miejsc intymnych występuje bardzo często. Może być spowodowane zmianami hormonalnymi, niewystarczającym pobudzeniem, stresem lub przyjmowaniem niektórych leków. Żele intymne przychodzą nam z pomocą. Dobry lubrykant wspomoże nawilżenie pochwy i innych okolic intymnych. W poniższym artykule, przedstawiamy Państwu rodzaje najlepszych lubrykantów, a także wady i zalety każdego z nich.

Aktywne filtry

Jak używać lubrykantów i żeli intymnych?

Nie ma jednego, odpowiedniego sposobu na używanie lubrykantu. Smarujemy go po całej powierzchni narządów płciowych i innych okolic intymnych. Żel nawilżający może być używany też do gry wstępnej – przez nawilżenie penisa, pochwy lub odbytu.

Jaki żel nawilżający wybrać?

Najpopularniejszymi lubrykantami są żele silikonowe. Są polecane do długotrwałych stosunków. W laboratorium, potrafią pozostać wilgotne przez nawet 10 lat. Silikon jest bezpieczny w użyciu z prezerwatywą, aczkolwiek nie poleca się używania go z silikonowymi zabawkami erotycznymi. Po dłuższym czasie stosowania może je zniszczyć. Żele na bazie wody są natomiast łatwiejsze do zmycia, lecz szybciej wysychają. Lubrykanty na bazie oleju są polecane głównie do masażu i masturbacji, jako iż potrafią zniszczyć powłokę prezerwatywy.

Ważna jest też gęstość żelu nawilżającego. Warto dobrać odpowiedni lubrykant do konkretnej czynności – im gęstszy żel, tym lepiej sprawdzi się przy stosunku analnym. Wybierając lubrykant, polecamy też zwrócić uwagę na opakowanie. Wygodna aplikacja to mniej stresu podczas stosunku. Dostępne są także żele zapakowane w saszetki, które możemy mieć zawsze przy sobie.

Typy lubrykantów nawilżających w Secretive.pl

Żele intymne na bazie wody

Lubrykanty na bazie wody

W ich skład wchodzi głównie woda i gliceryna. Są tanie, bezpieczne w użyciu z prezerwatywami lateksowymi, nie plamią też tkanin. Łatwo je zmyć. Schną nieco szybciej niż inne rodzaje żeli intymnych.

Żele nawilżające silikonowe

Żele na bazie silikonu

Cechują się najlepszą trwałością i nawilżeniem. Są hipoalergiczne i bezpieczne w użyciu z prezerwatywą. Ich nadmiar należy zmyć wodą z delikatnym mydłem. Nie są polecane do używania z zabawkami silikonowymi.

Żele intymne potęgujące doznania

Żele wzmacniające libido

Wzmacniają doznania, poprzez poprawę ukrwienia okolic intymnych. Zapewniają intensywniejszy orgazm i bardzo dobry poślizg.

Żele na potencję

Lubrykanty wzmacniające erekcję

Stymulują komórki penisa do wypełniania się krwią, dzięki czemu uzyskuje się silniejszy i dłużej trwający wzwód.

Żele wydłużające stosunek

Żele opóźniające wytrysk

Wydłużają trwanie stosunku, nie zmniejszając zarazem odczuwanej przyjemności. Nie powodują też uczucia drętwienia.

Żele intymne analne

Lubrykanty analne

Eliminują uczucie suchości odbytu, dzięki czemu znacznie zmniejszają ból i sprawiają, że stosunek analny jest przyjemny.

Lubrykanty do fistingu

Żele do fistingu

Zawierają środki rozluźniające mięśnie i przeciwbólowe. Przeznaczone do najbardziej ekstremalnych zabaw.

Żele stymulujące

Lubrykanty stymulujące

Poprawiają nawilżenie skóry i ukrwienie okolic intymnych. Zapewniają uczucie przyjemnego ciepła, dzięki czemu seks będzie bardziej zmysłowy.

Olejki do masażu

Świece i olejki do masażu

Zapewniają najlepsze nawilżenie podczas masażu. Są bezpieczne w użyciu z wszystkimi zabawkami erotycznymi. Nie poleca się ich do stosowania z prezerwatywą jeśli zawierają olej.

Żele smakowe

Lubrykanty smakowe

Sprawiają, że smak miejsc intymnych jest przyjemnie słodki dzięki czemu zachęcają do uprawiania miłości francuskiej. Dzięki żelom smakowym seks oralny stanie się nieodłączną częścią każdego zbliżenia.

Lubrykanty i żele - najlepszy sposób nawilżenia miejsc intymnych

Sklep erotyczny Secretive.pl oferuje największy wybór żeli intymnych przeznaczonych do wszelkiego rodzaju zabaw. Szeroki wachlarz oferowanych produktów sprawia, że każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mamy nadzieję, że powyższy mini-poradnik ułatwi Państwu dokonanie najlepszego wyboru dla danej aktywności seksualnej. Prosimy pamiętać o tym, by każdy z oferowanych przez nas produktów stosować zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Życzymy jak najgorętszych doznań!